بیانیه لوزان آثار روانی مثبت در بین فعالان اقتصادی به وجود آورد | اتاق خبر
کد خبر: 99693
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1394 - 14:42
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: بیانیه لوزان اثری فوری و روانی مثبت در فضای کسب و کار داشته و افزایش امیدی در میان فعالان اقتصادی به وجود آورد....
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: بیانیه لوزان اثری فوری و روانی مثبت در فضای کسب و کار داشته و افزایش امیدی در میان فعالان اقتصادی به وجود آورد.
محسن بهرامی ارض‌اقدس مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به بیانیه مشترک ایران با کشورهای 1+5 اظهار داشت: این بیانیه بسیار مهم و تعیین کننده بود که امیدواریم در گام‌های بعدی هم با همین موفقیت و دقت به توافق نهایی برسیم. وی در ادامه افزود: این توافق اثری فوری و مثبت روانی در فضای کسب و کار داشته و افزایش امیدی در میان فعالان اقتصادی به وجود آورد. مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور تصریح کرد: فعالان اقتصادی چه درامر صادرات و واردات و تولید با این توافق امید زیادی پیدا کردند تا فضای کسب و کارشان رونق بیشتری پیدا کند. بهرامی با بیان اینکه تا قبل از عملیاتی شدن توافق نهایی که به رفع کامل تحریم‌ها بینجامد حتی آثار لغو برخی از تحریم‌های بانکی، حمل و نقل، بیمه در یک دوره انتقال و به مرور زمان نشان داده می‌شود افزود: دراین دوره هزینه کالاهایی که وارد کشور می‌شود کاهش پیدا می‌کند که از جمله آن می‌توان به کاهش هزینه حمل و نقل که منجر به کاهش قیمت تمام شده می‌شود اشاره داشت. وی با تاکید براینکه این کاهش قیمت‌ها در آینده در معیشت مردم نشان داده خواهد شد گفت: با عملیاتی شدن توافق مورد نظر فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم می‌شود که به دنبال آن توسعه اشتغال و کاهش بیکاری به وجود می‌آید. مشاور معاون اجرایی رئیس‌جمهور ادامه داد: توسعه اشتغال می‌تواند رونق تولید، کاهش قیمت تولید و کاهش قیمت مصرف کننده و کاهش تورم را به دنبال داشته باشد که تک تک این بخش‌ها می‌توانند آثار بسیار مثبتی را در زندگی مردم داشته باشند. بهرامی خاطرنشان کرد: آثار مستقیم ایجاد یک شغل برای یک خانواده قطعا از پرداخت ده‌ها یارانه نقدی موثرتر و مفیدتر خواهد بود.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید