رییس سازمان بورس / تقسیم بیش از 50.000 میلیارد تومان سود بین سهامداران | اتاق خبر
کد خبر: 99707
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1394 - 16:07
اتاق نیوز/ رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:در ماه های پیش رو بیش از 50 هزار میلیارد تومان سود بین سهامداران از طریق شرکت ها و بر اساس سودهای پیش بینی شده توزیع خواهد...
اتاق نیوز/ رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:در ماه های پیش رو بیش از 50 هزار میلیارد تومان سود بین سهامداران از طریق شرکت ها و بر اساس سودهای پیش بینی شده توزیع خواهد شد که این امر سبب ایجاد جوی مثبت در بازار می شود.
محمد فطانت با اشاره به این نکته که یکی از دلایل کاهش خطرپذیری و رشد شاخص کل بورس نتیجه مذاکرات هسته ی است، گفت: نزدیک شدن به فصل مجامع از دیگر عوامل موثر بر رونق روزهای اخیر شاخص بورس است. وی رفع ابهامات پالایشگاه ها و بازگشایی نماد این شرکت ها، اقدامات تیم اقتصادی دولت درباره کاهش تورم، ایجاد مباحثی درباره کاهش نرخ سود بانکی، مناسب بودن بورس نسبت به بازارهای موازی و مصوبه اخیر مجلس در باره لایحه ای که دولت برای رفع موانع اقتصادی به مجلس فرستاده را مجموع اقداماتی دانست که توانسته روندی مثبت در بورس ایجاد کند. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران ادامه داد: با توجه به فضای حاکم بر بازار، عرضه های اولیه بیش از 20 شرکت از پایان هفته جاری آغاز می شود تا بتوانیم بخشی از تقاضای بازار را با عرضه های اولیه پاسخ دهیم. وی تصریح کرد: عرضه و تقاضا در بازار به فعالان و دارندگان و خریداران سهام مربوط است و ما نمی توانیم اجباری در این زمینه داشته باشیم. فطانت افزایش تقاضا، حجم بازار و افزایش سرمایه شرکت ها را از دیگر موارد موثر بر بازر سرمایه عنوان کرد. وی افزود: افزایش سرمایه شرکت ها می تواند زمینه ای برای ورود افراد جدید و کسانی که راغب به سرمایه گذاری هستند ایجاد کند. فطانت خاطر نشان کرد: در سه ماه آینده با احتساب بخشی که تشریفات افزایش سرمایه اش باید انجام شود بیش از 13 هزار میلیارد تومان آمادگی افزایش سرمایه بوجود می آوریم. وی ارزیابی خود از عملکرد بورس را در سال قبل این گونه بیان کرد: در سال 93 پیرو تصمیماتی که گرفته شد بازار ما را به سمت ایجاد زیرساخت و کارهایی پیش برد که بتوانیم پاسخگوی کسانی باشیم که با حجم بیشتری از سرمایه در بازار حضور پیدا می کنند. رییس سازمان بورس افزود: به لحاظ عدد و رقم از دی 92 تا اسفند 93 بازار منفی را تجربه کردیم یعنی چیزی حدود 28 درصد افت شاخص داشتیم که امیدواریم در فضای پر رونق سال 94 این عدد جبران شود. وی افزود: تلاش ما این است که افراد با ذائقه های مختلف خطرپذیری، بتوانند محصول متناسب با روحیه خود را خریداری کنند ، برای مثال اوراق مختلفی در قالب درآمد ثابت ، مشارکت، مرابحه ، اوراق صکوک اجاره با سودهای مشخص و صندوق های سرمایه گذاری مشترک برای بهرمندی افرادی که قدرت خطرپذیری کمی دارند فراهم شده است. فطانت یادآور شد: افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند بهتر است شناخت کافی از ادبیات بورس و ریسک بازار ، دیدگاه بلند مدت داشته باشند و نسبت به شرکت ها و نمادهایی که خریداری می کنند تحقیق کرده باشند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید