دولت به جای پرداخت یارانه نقدی کارآفرینی کند/ مردم شغل پایدار می‌خواهند نه یارانه موقت | اتاق خبر
کد خبر: 104049
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1394 - 11:01
اتاق نیوز - رهبر معظم انقلاب با انتخاب شعار سال 94، از یکسو دولت را فرا می‌خواند تا با فراهم کردن بسترهای مناسب برای کار و زندگی مردم، همدلی را به وجود آورد و از طرف دیگ...
اتاق نیوز - رهبر معظم انقلاب با انتخاب شعار سال 94، از یکسو دولت را فرا می‌خواند تا با فراهم کردن بسترهای مناسب برای کار و زندگی مردم، همدلی را به وجود آورد و از طرف دیگر از اقشار مختلف جامعه می‌خواهد تا با برنامه اقتصاد مقاومتی به دولت برای حل مشکلات کمک کند.

عبدالله امیری با بیان اینکه نام‌گذاری سال 94 تداعی‌کننده یک نوع رابطه دوسویه همدلی بین دولت و ملت است، در ارزیابی خود از علت این نام‌گذاری، گفت: امروز با تحریم‌های اقتصادی و اقدامات خصمانه غربی‌ها علیه نظام، ملت و دولت ایران چندان مناسب نیست، تحریم‌های اقتصادی به اقشار کم درآمد جامعه لطمه زیادی وارد شده و بنابراین دولت باید تلاش کند تا با توزیع عادلانه ثروت سطح زندگی این بخش از جامعه را ارتقاء دهد.

وی با حمایت از اقدام دولت برای حذف یارانه اقشار پر درآمد جامعه، گفت: حذف یارانه بخشی از افراد جامعه که مشکلات مالی کمتری دارند و تزریق این پول به بخش‌های دیگر مثل تولید می‌تواند برای اقتصاد و جامعه مفید و موثر باشد.

این فعال صنفی افزود: دولت اگر یارانه بخشی از جامعه را قطع می‌کند از آن طرف هم باید قیمت‌ها را ثابت نگه دارد و مانع افزایش قیمت حامل‌های انرژی شود تا یک توازن ایجاد شود.

امیری ادامه داد: حذف یارانه پردرآمدها به شرطی خوب است که دولت با کوچک کردن بدنه خود هزینه‌هایش را کم کند و یارانه را در بخش خصوصی و برای جان گرفتن تولید به کار بندد.

نماینده آذربایجان شرقی در اتاق اصناف ایران اظهار کرد: دولت از همان اول هم می‌توانست به جای اینکه یارانه را مستقیم دست مردم بدهند، با آن کار آفرینی کند تا جوانان شغل داشته باشند، وقتی مردم بیکار نباشند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که هزینه‌های مالی و جانی و معنوی دارد، هم کم می‌شود.

وی گفت: قطعا یک پیام شعار سال 94 در همین قطع یارانه‌ پردرآمدها معنا می‌شود، دولت و مردم زبان هم را بفهمند و یکدیگر را مراعات کنند، ضمن اینکه دولت رعایت کند و برای مالیات‌ها به مردم و اصناف فشار نیاورد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید