نمک را از سفره حذف کنید | اتاق خبر
کد خبر: 105056
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1394 - 09:52
یک متخصص قلب و عروق گفت: فشارخون بیماری شایعی است که معمولا انتظار می‌رود پس از سن 40 سالگی اتفاق افتد اما گاهی کودکان هم فشار خونشان بالا می رود....
یک متخصص قلب و عروق گفت: فشارخون بیماری شایعی است که معمولا انتظار می‌رود پس از سن 40 سالگی اتفاق افتد اما گاهی کودکان هم فشار خونشان بالا می رود.
اتاق نیوز - دکتر بابک فغفوریان با بیان اینکه گاهی کودکان بر اثر برخی بیماری‌ها مانند بیماری‌های کلیوی و غدد ممکن است دچار پرفشاری خون شوند، اظهار کرد: میزان بالا بودن فشارخون بر اثر عددی که فشارخون نشان می‌دهد، مشخص می‌شود؛ به طوریکه عدد بالای 14 روی 9 را فشار خون بالا می‌گوییم که عدد اول را حداکثر و عدد بعدی را حداقل می‌نامیم. البته اندازه‌گیری فشارخون در کودکان بر اساس صدک است که صدک بالای 90 را فشارخون بالا می‌گوییم. فغفوریان تصریح کرد: میزان ابتلای زنان و مردان به فشارخون بالا یکسان است البته زنان پس از دوران یائسگی بیشتر به فشارخون بالا دچار می‌شوند. فغفوریان تاکید کرد: برای تشخیص بیماری فشارخون بالا حتما باید فشارخون افراد در دفعات متعدد گرفته شود و تنها با یک بار به طور قطع نمی‌توان تشخیص بیماری پرفشاری خون را برای فرد داد. این متخصص قلب و عروق توصیه کرد: تغییر و بهبود سبک زندگی به کنترل فشار خون در افراد بسیار کمک می کند. ورزش و تحرک بدنی نیز تاثیر شگرفی در بهبود فشارخون دارد. وی همچنین به افراد دارای فشارخون بالا تاکید کرد: نمک اضافی را از سر سفره خود حذف کنند و هرگز خودسرانه مصرف داروهای کنترل فشار خون را قطع نکنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید