اقتصاد بانک محورِ با مدیریت صحیح | اتاق خبر
کد خبر: 108445
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1394 - 14:35
اتاق نیوز: مدیر عامل بانک مهر اقتصاد گفت: تمامی ذینفعان از سهام ارزنده بانک منتفع می شوند و سهامداران جدید در ادامه همراهی با این بانک پاسخ اعتماد خود را بیشتر دریافت ...
اتاق نیوز: مدیر عامل بانک مهر اقتصاد گفت: تمامی ذینفعان از سهام ارزنده بانک منتفع می شوند و سهامداران جدید در ادامه همراهی با این بانک پاسخ اعتماد خود را بیشتر دریافت خواهند کرد.
غلامحسین نتاج مدیر عامل بانک مهر اقتصاد در رابطه با افزایش سرمایه این بانک، اظهار داشت: در راستای ساماندهی موسسات پولی و بانکی با محوریت بانک مرکزی، موسسه 22 ساله مهر بسیجیان در سال گذشته با اخذ مجوز انتشار سهام به بانک مهر اقتصاد تغییر هویت داد و افزایش سرمایه آن از محل تجدید ارزیابی دارایی ها صورت گرفت که قانونآ به سهامداران قبلی (بنیاد تعاون بسیج و موسسات تابعه )تعلق داشت. نتاج خاطر نشان کرد: این افزایش سرمایه دقیقاً با نظارت مراجع قانونی و مطابق قوانین جاری ارزیابی کارشناسی رسمی در اجرای بند 39 قانون بودجه سال 91 که تا سال 1393 تکرار شده است و بخشنامه 35962/230 م مورخ 05/10/90 هیات وزیران انجام شد که کاملا شفاف، قابل رسیدگی و تایید می باشد . وی تصریح کرد: برخی عزیزانی که در سال 1389 وجوهی را برای پیش خرید سهام بانک، تحت عنوان درخواست خرید واریز کرده بودند به دلیل طولانی شدن روند اخذ مجوز از بانک مرکزی و فراهم نشدن شرایط انتشار سهام و یا به دلایل شخصی به بانک مراجعه کردند و بلافاصله اصل وجوه واریزی به علاوه سود سپرده متعلقه را دریافت کردند ولی عزیزانی که تا اسفند ماه 93 صبوری کردند از سه محلِ دریافت سود سالیانه 20 تا 23 درصد، دریافت سود سهام سال 93 علاوه بر سود سالیانه و افزایش قیمت 250 ریالی برای هر سهم، بهر مند شدند. نتاج با بیان اینکه سهامداران جدید بانک مهر اقتصاد در ادامه همراهی با این بانک پاسخ اعتماد شان را بیشتر دریافت خواهندکرد، گفت: طی سال های گذشته به رغم شرایط نامساعد بازدهی بازار سرمایه، سود مناسبی برای ذینفعان مختلف بانک تامین شد در حالیکه بسیاری از سهامداران در بازار زیان ده سرمایه متضرر شدند و یا با بازدهی بسیار پایینی مواجه گردیدند که این نشانگر نشاط، سلامت و بهره وری بانک مهر اقتصاد است. مدیر عامل بانک مهر اقتصاد در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: بانک ها مطابق قانون عملیات بانکی بدون ربا در چارچوب مشخصی کار می کنند و باید از یک سو منافع سپرده گذاران و سهام داران و از سویی دیگر منافع و خواسته های معقول تسهیلات گیرندگان را به صورت منصفانه در نظر گیرند بنابراین اگر تنها منافع یک طرف را منظور کنند برخلاف منطق اقتصادی بوده و نقض صریح مالکیت و حقوق مشروع آن در اقتصاد اسلامی به شمار می رود. نتاج، اقتصاد بانک محورِ کشور را در صورت مدیریت صحیح یک فرصت مغتنم عنوان کرد و ادامه داد: مشکل اصلی اقتصاد ایران به تاکید کارشناسان منصف اقتصادی، بهره وری به ویژه در بخش تولید است لذا بدیهی است برخورد مغرضانه با نظام بانکی نوعی فرافکنی بوده و فضا سازی علیه بانک ها آتشی است که دود آن به چشم همه مردم خواهد رفت و تمامی بخش های اقتصاد به ترتیب از این فضای ملتهب زیان خواهند دید از این رو همه باید تلاش کنیم تا این آتش خانمان سوز مهار شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید