تراز بازرگانی ایران برای دومین ماه متوالی مثبت ماند | اتاق خبر
کد خبر: 109645
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1394 - 14:50
واردات کشورمان در دو ماهه اول سالجاری به 6 میلیارد و 344 میلیون دلار رسید که این میزان واردات 13.82 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است....
واردات کشورمان در دو ماهه اول سالجاری به 6 میلیارد و 344 میلیون دلار رسید که این میزان واردات 13.82 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی گمرک ایران، همچنین در این مدت میزان صادرات غیر نفتی کشورمان به 7 میلیارد و 861 میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 2.66 درصد کاهش داشت. بنابراین گزارش، آمار تجارت خارجی کشورمان نشان می دهد که در دو ماهه نخست امسال بیش از آنکه کالا وارد کشورمان شود، انواع کالا به سایر کشورها صادر گردیده است. اقلام عمده صادرات غیرنفتی در مدت یادشده شامل پروپان، قیر نفت و پلی اتیلن و عمده ترین خریداران کالاهای صادراتی کشورمان هم به ترتیب چین ، عراق ، امارات متحده عربی، هند و افغانستان بوده اند. عمده واردات کشورمان هم به ترتیب به ذرت دامی با سهم 3.44 درصدی از کل ارزش واردات، برنج با 2.42 درصد، کنجاله سویا با 2.24 درصد، ماشین آلات و دستگاه های شکل دادن یا قالب گیری محصولات معدنی با 2.12 درصد و گندم با 1.77 درصد اختصاص دارد و عمده کشورهای صادرکننده کالا به ایران هم در دو ماهه اول امسال به ترتیب شامل امارات متحده عربی، چین ، کره جنوبی، ترکیه و هند بوده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید