رئیس اتاق بازرگانی بیرجند:برگزاری همایش راه مناسبی برای بیان درخواست ها نیست | اتاق خبر
کد خبر: 110025
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1394 - 12:41
اتاق نیوز- فعالان اقتصادی از راه های آسان تری می توانند در خواست های خود را بیان کنند و نیازی به برگزاری همایش های پر هزینه نیست....
اتاق نیوز- فعالان اقتصادی از راه های آسان تری می توانند در خواست های خود را بیان کنند و نیازی به برگزاری همایش های پر هزینه نیست.
محسن احتشام عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند با بیان این مطلب به خبرنگار اتاق نیوز گفت:بخش خصوصی نماد بهره وری و کارآیی است .بنابراین تمام برنامه هایش باید قابلیت عملیاتی شدن داشته باشد.اما متاسفانه کمال هم نشینی با دولت در بخش خصوصی هم اثر کرد و این بخش هم به برگزاری همایش های پر زرق و برق روی آورده است .همایش هایی که به جرات می توان گفت هیچکدام اثر مطلوبی بر اقتصاد کشور ندارد. وی با بیان این که بخش خصوصی از راه های مختلفی می تواند درخواست های خود را با دولت درمیان بگذارد؛اظهار داشت:فعالان اقتصادی از راه های آسان تری می توانند در خواست های خود را بیان کنند و نیازی به برگزاری همایش های پر هزینه نیست. احتشام همچنین عنوان کرد:همان طور که می دانیم وظیفه اصلی اتاق ها مشاوره دادن به دولت است.بنابراین زمانی می توان اقدام به برگزاری همایش کرد که نسبت به عملیاتی شدن نتیجه و خروجی همایش ها مطمئن باشیم .در اتاق بیرجند جلسات مختلفی برگزار می شود و پیشنهادها و در خواست های خود را به شکل مکتوب برای نهادهای ذی ربط ارسال می کنیم.در واقع چندان به دنبال برگزاری همایش و سمینار نیستیم و ماهیت کار برایمان مهم است. این عضو هیات نمایندگان اتاق بیرجندگفت:البته نوع همایش هم مهم است؛برای مثال همایش روز ملی صادرات باید برگزار شود تا صادرکنندگان نمونه معرفی شوند و نیز فرصتی فراهم می شود تا فعالان بخش خصوصی مسائل و مشکلت خود را با مسئولان دولتی مطرح کنند.همایش روز ملی صنعت و معدن هم از جمله همایش هایی است که برگزاری آن مفید است .اما همایش هایی هم هستند که با صرف هزینه های گزاف و حضور کارشناسان متعدد برگزار می شود اما هیچ نتیجه و خروجی ندارند.برای مثال در سال های اخیر همایش های بسیاری در زمینه کم آبی برپا شده اما هیچ خروجی خاصی نداشته است. احتشام افزود:همایش ها زمانی مفید است که نتیجه عملیاتی داشته باشد اما چند تا از این همایش ها خروجی عملیاتی داشته است؟وقتی که فقط صحبت می شود و جمع بندی و نتیجه گیری وجود ندارد برگزاری همایش ها چندان فایده ایی ندارد.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید