پرداخت ۵۰درصد هزینه پژوهش تولیدکنندگان | اتاق خبر
کد خبر: 110085
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1394 - 14:21
اتاق نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ لایحه خروج از رکود گفت: بر اساس این لایحه، دولت ۵۰ درصد هزینه پژوهش تولیدکنندگان را پرداخت می کند....
اتاق نیوز: وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ لایحه خروج از رکود گفت: بر اساس این لایحه، دولت ۵۰ درصد هزینه پژوهش تولیدکنندگان را پرداخت می کند.
به گزارش اتاق نیوزمحمدرضا نعمت زاده درحاشیه بازدید از محدوده یکهزار هکتاری منطقه ویژه تجاری اترک و مرز و گمرگ اینچه برون گلستان درجمع خبرنگاران، اظهارکرد: این منطقه برای استقرار صنایع بزرگ، متوسط و کوچک طراحی شده و سرمایه گذاران می توانند درآن سرمایه گذاری نمایند. وی همچنین در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اترک استان گلستان، این منطقه را فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و از همه سرمایه گذاران دعوت به سرمایه‌گذاری کرد. وی با اشاره به محدودیت های اعمال شده طی سال های گذشته مبنی بر عدم استقرار و توسعه صنعتی استان های شمالی، گفت: این محدودیت ها سبب شد تا این استان ها در مقایسه با دیگر مناطق کشور در بخش صنعت توسعه چندانی نداشته باشند. نعمت زاده، تصریح کرد: با رفع این محدودیت ها و بکارگیری ظرفیت های موجود در استان های شمالی بویژه گلستان، سرمایه گذاران می توانند نسبت به سرمایه گذاری در بخش صنعت اقدام کنند. وی، ظرفیت های بخش کشاورزی، صنایع غذایی و آرد استان گلستان را فرصت مناسبی برای استقرار صنایع تبدیلی این بخش ها دانست و تصریح کرد: در اکثر شهرستان های این استان شهرک های صنعتی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند در آن سرمایه گذاری نمایند. وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: با وجود برخی محدودیت های استقرار صنعت در گلستان، واحدهای تولیدی این استان نیز توانمندی های خوبی دارند که باید بیشتر از آنها حمایت شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ لایحه خروج از رکود گفت: بر اساس این لایحه، دولت ۵۰ درصد هزینه پژوهش تولیدکنندگان را پرداخت می کند. وی ادامه داد: لایحه خروج از رکود به دولت ابلاغ شده و در حال تدوین آیین نامه های آن هستیم. وی با بیان این که این لایحه ۶۰ ماده دارد، گفت: برخی ماده های این لایحه مانند بخش بانکی نیازی به آیین نامه ندارند و با اجرای این لایحه گلوگاه هایی که مانع از رشد تولید شده اند برداشته شده و شبکه های بانکی نیز در بخش سرمایه گذاری به کمک تولید می آیند. وی تصریح کرد: بر اساس این لایحه، اگر صنایع تحقیقی برای توسعه بخش خود انجام دهند دولت ۵۰ درصد هزینه پژوهش را پرداخت خواهد کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید