ارتقاء سطح روابط تجاری ایران و یونان | اتاق خبر
کد خبر: 113979
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1394 - 11:48
اتاق نیوز: جهانگیری گفت: با توجه به تمایل ایران و یونان به منظور توسعه و گسترش روابط همکاری میان 2 کشور، باید این سطح از روابط نیز ارتقاء یابد....
اتاق نیوز: جهانگیری گفت: با توجه به تمایل ایران و یونان به منظور توسعه و گسترش روابط همکاری میان 2 کشور، باید این سطح از روابط نیز ارتقاء یابد.
مهدی جهانگیری رییس شورای مشترک بازرگانی ایران و یونان در مراسمی میزبان سفیر کشور یونان گئورگیس آیفانتیس و رایزن امور اقتصادی و بازرگانی این کشور نیکلاس دوکاس بود. قابل ذکر است که در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر گسترش همکاری ها زمینه های همکاری متقابل اقتصادی مورد بررسی قرار دادند. جهانگیری ضمن اشاره به رقم یک میلیارد و 400 میلیون یورویی فعالیت تجاری بین 2 کشور اظهار داشت : بخش خصوصی ایران تمایل فراوانی به گسترش روابط تجاری با کشور یونان دارد و با توجه وجود زمینه های لازم برای گسترش همکاری، لازم است که اتاق مشترک بازرگانی بین 2 کشور راه اندازی شده و همچنین یک دفتر تجاری در یونان ایجاد شود. رییس شورای مشترک تجاری ایران و یونان در ادامه بر همکاری بیشتر سفارت یونان برای گسترش مناسبات تجاری تاکید کرد و خاطر نشان کرد : حضور اقای سفیر فرصت مناسبی برای رونق بیشتر روابط تجاری دو کشور به شمار می رود و مسلما استفاده از ظرفیت های سفارتخانه یونان نیز برای رشد این همکاری ها فرصتی مغتنم است. در ادامه این جلسه گئورگیس آیفانتیس سفیر یونان نیز بر گسترش همکاری های متقابل تجاری بین دو کشور تاکید کرد وافزود: یونان آمادگی همکاری مشترک اقتصادی با بخش خصوصی ایران را دارا است و از هر اقدامی در این زمینه استقبال می کند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید