مدیرکل امور مالیاتی اردبیل: استفاده از صندوق فروش توسط اصناف اردبیل الزامی است | اتاق خبر
کد خبر: 115508
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1394 - 19:24
اتاق نیوز - مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: برابر قانون وزارت بازرگانی مکلف شده با همکاری شورای اصناف و سازمان مالیاتی استفاده از صندوق فروش را برای اصناف ملزم...
اتاق نیوز - مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: برابر قانون وزارت بازرگانی مکلف شده با همکاری شورای اصناف و سازمان مالیاتی استفاده از صندوق فروش را برای اصناف ملزم کند.
رسول نوع‌پرور بعد از ظهر امروز در جلسه روسا و نمایندگان نظام صنفی و اتاق اصناف اردبیل اظهار داشت: برابر قانون وزارت بازرگانی مکلف شده با همکاری شورای اصناف و سازمان مالیاتی استفاده از صندوق فروش را برای اصناف ملزم کند. وی تصریح کرد: هدف از نگهداری و استفاده از صندوق فروش تنها دریافت مالیات نبوده بلکه هدف دولت از نگهداری صندوق، شفاف‌سازی مبادلات اقتصادی کشور و به تبع آن تامین عدالت اجتماعی و تامین حقوق شهروندان نیز است. نوع‌پرور گفت: در قانون برنامه پنجم توسعه آمده که عدم استفاده از صندوق مکانیزه فروش، سبب لغو معافیت مالیاتی می‌شود و کسی که از صندوق استفاده نکند از معافیت مالیاتی بهره‌مند نخواهد شد که در مورد سال‌های 92 و 93 قرار شده چنانچه مودیان اسناد مرتبط با نصب صندوق و تکمیل فرم مربوط را برای سال‌های مربوط ارائه دهند از معافیت حسب مقررات بهره‌مند شوند. مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل بیان کرد: مودیانی که از امسال مکلف به استفاده از صندوق هستند تا پایان خرداد ماه امسال فرصت اعلام و نصب و راه‌اندازی سیستم را به واحد مالیاتی دارند. وی با اشاره به نقش مالیات تصریح کرد: در تمام کشورها فارغ از هر نوع اقتصاد و مکتبی برمبنای مالیات و درآمدها، آن کشور را اداره می  ‌کنند و بدون درآمدهای مالیاتی اهداف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و امنیتی دولت‌ها عقیم می‌ماند. نوع‌پرور اظهار کرد: ما نیز برای تامین امنیت، بهداشت، فعالیت‌های عمرانی و سازندگی، امکانات، تجهیز نیرو و دفاع از حریم دین و مملکت نیازمند منابع درآمدی پایدار هستیم که اصلی‌ترین آن منابع از طریق مالیات تامین می‌شود و کارکرد مالیات در حوزه‌های مختلف کشور می‌تواند اثرگذاری مثبت داشته باشد و دولت برای انجام وظایف ذاتی خود نیازمند منابع مالی است. مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل در مورد مالیات سود زرگران گفت: بحث وصول مالیات از اجرت یا سود طلافروش پیش از ایندر کشور توسط اتحادیه زرگران مطرح شده که نتیجه‌ای نداشته است و سازمان مالیاتی براساس حکم قانون از کل بهای فروش مالیات ارزش افزوده را مطالبه می‌کند و چنانچه در حلقه‌های قبلی مالیاتی پرداخت شده به عنوان اعتبار مالیاتی کسر می‌شود. وی بیان کرد: حساب‌های بانکی و اعلام مقادیر آن رویکرد جدید سازمان مالیاتی است که برای اجرای عدالت مالیاتی در رهگیری دقیق جریان تشخیص و مطالبه مالیات به عنوان یک قرینه در اختیار واحدها قرار می گیرد که این امر مانع اعتراض و واخواهی مودیان نبوده و چنانچه مشخص شود گردش مالی خارج از موضوع فعالیت اقتصادی بوده یا مرتبط نیست مالیاتی دریافت نمی‌شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید