نرخ های ناعادلانه مالیاتی مشکل عمده حوزه حمل و نقل | اتاق خبر
کد خبر: 117979
تاریخ انتشار: 8 تیر 1394 - 15:11
اتاق نیوز: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های بین المللی شمالغرب کشور گفت: نرخ های ناعادلانه میمزی های مالیاتی، برای شرکت های حمل و نقل کشور، مشکلات عدیده ای را به وج...
اتاق نیوز: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های بین المللی شمالغرب کشور گفت: نرخ های ناعادلانه میمزی های مالیاتی، برای شرکت های حمل و نقل کشور، مشکلات عدیده ای را به وجود آورده و آنان را تحت فشار مالی قرار داده است.
به گزارش اتاق نیوز اعضاء هیات مدیره انجمن صنفی شرکت های بین المللی شمالغرب کشور با هیات رئیسه اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی تبریز دیدار و گفتگو کردند. این دیدار بنا به درخواست انجمن به منظور بررسی و هم اندیشی مشکلات مربوط به حوزه حمل و نقل تشکیل گردید. حمید رضا باراندوزی رئیس هیات مدیره انجمن در سخنانی با قدردانی از حمایت های اتاق در طول سالیان گذشته از شرکت های حمل و نقل در امور مربوط به کارنه تیر و حمل و نقل بین المللی و همچنین مباحث آموزشی مرتبط با حمل و نقل بویژه دوره حمل و نقل بین المللی جاده ای کالا (ایرو) خواستار تداوم این دوره ها توسط اتاق شد. وی به مشکلات شرکت های حمل و نقل در چند سال اخیر در حوزه دارایی و اخذ مالیات به ناعادلانه بودن نرخ ممیزی های اشاره کرد و گفت: اگر روال اخذ مالیات بدین ترتیب صورت گیرد شرکت های حمل و نقل بین المللی منطقه دچار مسائل عدیده خواهند شد و در این شیوه بسیاری از این شرکت های تحت فشار قرار خواهند گرفت. بار اندوزی مسئله اخذ ویزا برخی از کشورها از جمله کشور گرجستان را نیز از جمله مسائلی دانست که شرکت های حمل و نقل منطقه را درگیر خود کرده است و برای گرفتن ویزا مدت ها باید صرف این امر شود. صمد حسن زاده رئیس اتاق تبریز با تاکید بر این که مهمترین رسالت اتاق در بررسی و پیگیری مسائل اعضاء بوده و مسئله مالیاتی نیز در جلسه ای که با حضور مسئولین ذیربط برگزار خواهد شد را طرح خواهیم کرد. وی با اشاره به جلسات کمیسیون های تخصصی که کمیسیون گمرک و حمل و نقل نیز یکی از این کمیسیون ها است گفت : برخی از این موارد در این کمیسیون ها طرح و در صورت عدم نتیجه گیری در جلسات به شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی منتقل و تصمیم گیری خواهد شد. حسن زاده عدم هماهنگی و یا عدم اجرای صحیح قوانین در بحث حمل و نقل را از مواردی دانست که دست اندرکاران این بخش را همواره دچار سردرگمی می کند. رئیس اتاق تبریز آموزش را از اصول اولیه حمل و نقل ذکر دانست و افزود : در این رابطه همکاران اتاق نهایت تلاش خود را خواهند کرد تا پیش از پیش بخش آموزش اتاق را فعال کنند و در این راستا مجموعه اتاق همکاری با اعضای انجمن را خواهد داشت. وی در مورد اخذ ویزای کشور گرجستان گفت : در این مورد نیز با همکاران بخش بین الملل اتاق ایران مکاتبه و خواستار حل این مسئله نیز خواهیم شد. گفتنی است گزارشی از بخش آموزش توسط سید ضیا رضوی مسئول روابط عمومی و امور بین الملل اتاق در خاتمه جلسه ارائه شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید