ظریف و کری دیدار کردند | اتاق خبر
کد خبر: 118250
تاریخ انتشار: 9 تیر 1394 - 14:27
اتاق نیوز - وزیران خارجه ایران و آمریکا پیش از ظهر امروز(به وقت محلی) در دیدار با یکدیگر به بررسی آخرین تحولات مذاکرات هسته‌ای پرداختند....
اتاق نیوز - وزیران خارجه ایران و آمریکا پیش از ظهر امروز(به وقت محلی) در دیدار با یکدیگر به بررسی آخرین تحولات مذاکرات هسته‌ای پرداختند.
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان که روز یکشنبه از وین به تهران برگشته بود در روز ضرب‌الاجل مذاکرات جامع هسته‌ای به پایتخت اتریش بازگشت تا به گفت‌وگوها با همتایان خود در گروه 1+5 ادامه دهد. وی پس از ورود به وین به هتل کوبورگ محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای رفت تا با جان کری، وزیر خارجه آمریکا آخرین تحولات مربوط به مذاکرات را مورد بررسی قرار دهند. وزیران خارجه ایران و آمریکا در روزهای شنبه و یک‌شنبه هفته جاری و قبل از بازگشت ظریف به تهران چهار دور مذاکره کردند. ظریف امروز و در بدو ورود به وین اراده سیاسی طرف مقابل را لازمه رسیدنِ مذاکرات هسته‌ای به یک سرانجام قابل قبول دانست. وی با اشاره به اینکه مذاکرات به مرحله‌ بسیار حساسی رسیده است، گفت: در این مرحله با اراده‌ سیاسی و عزم و با کار فراوان امکان پیشبرد کار هست. وی افزود: بیش از همه به اراده‌ سیاسی طرف مقابل برای رسیدن به یک سرانجام قابل قبول نیاز است. ظریف تصریح کرد: مردم ایران تنها توافقی را خواهند پذیرفت که عادلانه باشد و این موضوع را طرف مقابل نیز درک کرده است. ظریف با بیان این که در سفر به تهران ، مشورت هایی صورت گرفت، گفت: مذاکرات قطعا در حال پیشرفت است و به مرحله بسیار حساسی رسیده است. وی حضور صالحی در مذاکرات را بسیار مفید دانست و افزود: این حضور با وجود مشکلات سلامتی ایشان، نشان دهنده جدیت ایران در مذاکرات است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید