واکنش چمران به صحبت‌های معاون فرمانداری تهران: شورا و شهرداری باید همه کاره شهر باشند | اتاق خبر
کد خبر: 119583
تاریخ انتشار: 15 تیر 1394 - 08:00
اتاق نیوز - رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ایجاد مدیریت یکپارچه شهری می‌تواند راه حلی مناسب برای رفع بسیاری از مشکلات باشد، گفت: شورا و شهرداری باید در تم
اتاق نیوز - رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ایجاد مدیریت یکپارچه شهری می‌تواند راه حلی مناسب برای رفع بسیاری از مشکلات باشد، گفت: شورا و شهرداری باید در تمام موضوعات شهر دخالت کنند و تصمیم بگیرند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مرکز ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران در ابتدای یکصد و شصت و هفتمین جلسه شورا، گفت: امروز روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است و ما امیدواریم که در چنیین روزی شهرداری‌ها در جایگاه واقعی خود قرار گیرند. وی با اشاره به سخنان معاون فرمانداری تهران که در مزمت مدیریت شهری سخن گفته بود، افزود: اگر به اصل 103 قانون اساسی مراجعه کنید، می‌بینید به صراحت آمده که "استانداران، فرمانداران، بخشداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می‌شوند در حدود اختیارات شوراها ملزم به رعایت تصمیمات آنها هستند" و این در حالی است که خود دولت محترم نیز به دنبال تشکیل مدیریت یکپارچه شهری است. چمران اظهار داشت: شورا و شهرداری مجموعه مدیریت شهری را تشکیل می‌دهند و اتفاقا باید گفت شورا و شهرداری همه کاره شهرند و باید هم باشند؛ چرا که امروزه راه برون رفت از معضلات با ایجاد مدیریت واحد شهری میسر می شود. گفتنی است علی اصغر ناصر بخت، معاون فرماندار تهران در مصاحبه ای گفته است: دوستان در شورای شهر و شهرداری تهران احساس می‌کنند همه کاره شهر تهران هستند و به مسوولیت و وظایف سایر دستگاه ها توجه نمی‌کنند. رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه به تورق تاریخی ایام پیش رو پرداخت و گفت: جا دارد اشاره ای به روز 12 تیر ماه سالروز حمله جنایتکارانه ناو امریکایی وینسنت به هواپیمای مسافربری داشته باشیم، روزی که هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران با 290 نفر مسافر به قعر دریا سقوط کرد تا جنایتی دیگر به جنایات امریکا افزوده شود. یاد این عزیزان را گرامی می داریم. چمران در ادامه تصریح کرد: روز گذشته 13 تیر ماه سالروز آزادی الجزایر می‌باشد، کشور مسلمانی که بعد از سال‌ها از استعمار فرانسه آزاد شد. وی افزود: روز 14 تیر ماه نیز یاد آوری به اسارت گرفته شدن 4 تن از ایرانیان عزیز (حاج احمد متوسلیان، سید محسن موسوی، کاظم اخوان و تقی رستگار ) در لبنان است که توسط فالانژیست‌ها و صهیونیست‌ها ربوده شدند و از آن زمان هنوز اطلاع دقیقی از وضعیت این عزیزان در دست نیست و همچنان در پرده‌ای از ابهام باقی مانده، البته این خاصیت لبنان و شیعیان آن است، همچنان که مبارز بزرگ تشیع امام موسی صدر نیز در لبنان ربوده شد و هنوز وضعیت وی در حاله ای از ابهام باقی مانده است. رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به فرا رسیدن لیالی قدر گفت: امشب اولین شب از شب های قدر و شب ضربت خوردن مولای متقیان علی (ع) است فردی که در سخت ترین حالات به یاد خدا بود و در همه صحنه ها و عرصه ها نمونه کاملی برای جانشین پیامبر اسلام بود. پیشاپیش شهادت امام اول شیعیان را به همه مسلمانان و شیعیان تسلیت می گوییم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید