قاضی پور در گفتگو با اتاق نیوز: قیمت خودرو با میزان واردات و تولید، تناسب ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 120648
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 15:01
اتاق نیوز- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در صنعت خودرو سازی به منظور قیمت گذاری، هیچ مدیریت و فرمولی وجود ندارد؛ به طوری که تعیین نرخ این محصول در انحصار افرادی خاص قر...
اتاق نیوز- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در صنعت خودرو سازی به منظور قیمت گذاری، هیچ مدیریت و فرمولی وجود ندارد؛ به طوری که تعیین نرخ این محصول در انحصار افرادی خاص قرار گرفته است.
نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با اشاره بر شیوه قیمت گذاری خودرو به اتاق نیوز اعلام کرد: شرکت ها و کمپانی ها هر قیمتی را که صلاح بدانند؛ ارائه کرده و از هیچ علت و فرمول کارشناسانه ای تبعیت نمی کنند. وی ادامه داد: برخی از فعالان صنعت خودرو سازی معتقدند که کاهش تولید، عامل افزایش قیمت است؛ اما بر اساس آمار منتشر شده، این صنعت در سال 93 با رشدی معادل 16 درصد در تولید رو به رو بود. قاضی پور افزود: بنابراین تناسب و همچنین افزایش نرخ تولید، باید قیمت خودروکاهش یابد اما اینگونه نبوده و قیمت خودرو در ایران روندی صعودی را به خود گرفته است. این عضو کمیسیون اقتصادی با مد نظر قرار دادن عملکرد دولت در تعیین قیمت خودرو گفت: دولت ترجیح می دهد تا در حیات خلوت بر صنعت خودوری نظارت و مدیریت داشته باشد و این رویکرد باید تغییر کند. وی یادآور شد: دولت، صنعت خودرو سازی را یک بنگاه اقتصادی می داند و این نادرست است. مسئولان باید این صنعت را یک فعالیت اقتصادی بشناسد و برنامه هایشان را بر اساس امتیازات یک فعالیت اقتصادی ترسیم و اجرایی کنند. نماینده مردم ارومیه با انتقاد از وجود انحصار واردات خودرو به ایران اعلام کرد: عده ای هستند که نه تنها انحصار واردات خودرو، بلکه قیمت گذاری را هم به دست خود گرفته اند به طوری که خودروهای بی کیفیت را وارد کرده و با قیمت های گزاف ارائه می دهند. عملکرد این افراد منجر به آزادی نرخ شده و تولید کننده داخلی نیز قیمت محصول خود را بدون ارتقاء کیفیت، افزایش می دهد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید