اورهال ۱۴ فروند بوئینگ و ایرباس در داخل/ ۱۴ فروند هواپیما تا پایان سال وارد ناوگان می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 120752
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 22:00
اتاق نیوز - معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی گفت: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمای متقاضی ورود ۱۴ فروند هواپیما هستند که در صورت تطابق با دستورالعمل‌های این ساز...
اتاق نیوز - معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی گفت: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمای متقاضی ورود ۱۴ فروند هواپیما هستند که در صورت تطابق با دستورالعمل‌های این سازمان برنامه ورود آنها انجام و تا پایان سال به ناوگان هوایی کشور می‌پیوندد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری‌ حمید حبیبی اظهار داشت:‌ با ظرفیت جدید ایجاد شده در مدت یک سال اخیر در حال حاضر 168 فروند هواپیما در ناوگان هوایی فعال است که این امر در تاریخ هوانوردی کشور بی سابقه بوده است. وی تعداد ناوگان هوایی کشور را 257 فروند عنوان کرد و گفت: از این تعداد، 251 فروند مسافری شامل 41هزار و 218 صندلی و 6 فروند باری است. حبیبی افزود: در سال جاری با تلاش مراکز تعمیر و نگهداری و شرکت‌های هواپیمایی در حدود 14 فروند هواپیما از نوع ایرباس و بوئینگ به ناوگان هوایی کشور ملحق شده است. معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری‌ اظهارداشت: با فعال شدن 168 فروند هواپیما، در حال حاضر 67.63 درصد ناوگان هوایی کشور فعال است،این در حالی است که تا چندی پیش فقط حدود 60 درصد ناوگان هوایی کشور فعال بود. حبیبی اضافه کرد: در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی متقاضی ورود 14 فروند هواپیما هستند که در صورت تطابق با دستورالعمل های سازمان هواپیمایی کشوری، برنامه ورود آنها انجام و تا پایان سال به ناوگان هوایی کشور می‌پیوندد. وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری در نظر دارد ناوگان جدید برای عملیات پروازهای تابستانی و حج تمتع مورد استفاده قرار گیرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید