۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در خردادماه تولید شد | اتاق خبر
کد خبر: 122578
تاریخ انتشار: 24 تیر 1394 - 12:31
اتاق نیوز - براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، در خردادماه سال‌جاری ۱۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد....
اتاق نیوز - براساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، در خردادماه سال‌جاری ۱۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، در خردادماه سال جاری تولید انواع خودرو توسط خودرو سازان داخلی کشور به مرز ۱۰۰ هزار و ۳۵۵ دستگاه رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۴.۲ درصدی را نشان می‌دهد.

در این مدت، تولید خودروهای سواری به ۹۲ هزار و ۵۰۸ دستگاه رسیده که نسبت به خرداد سال گذشته از رشد ۲۳.۳ درصدی برخوردار بوده است.

در خرداد ماه امسال، تعداد ۶ هزار و ۷۱۵دستگاه وانت، یک هزار و ۵۶ دستگاه کامیون، ۴۱ دستگاه اتوبوس و به تعداد ۳۵ دستگاه مینی‌بوس در کشور تولید شده است.

در این میان، تولید پژو پارس به ۱۴ هزار و ۵۳۲ دستگاه،  پراید به تعداد ۱۰ هزار و ۴۳۷ دستگاه، پژو ۴۰۵ به ۱۲ هزار و ۲۵۳ دستگاه، پژو ۲۰۶ به ۱۱ هزار و ۸۲ دستگاه، سمند به ۹ هزار و ۹۰۱ دستگاه و تیبا به ۷ هزار و ۵۶۸ دستگاه تولید شده است.  

البته مونتاژ پراید به ۶ هزار و ۶۶۴ دستگاه، لیفان و جک به ۵ هزار و ۴۶۸ هزار دستگاه، نسیم و صبا به ۳ هزار و ۴۴۹ دستگاه، پراید دوگانه سوز به ۳ هزار و ۶۷۷ دستگاه، ام وی ام به ۳ هزار و ۵۶۱ دستگاه، دنا به تعداد ۲ هزار و ۱۰۳ دستگاه، رانا به تعداد یک هزار و ۶۷۵ دستگاه، محصولات رنو به تعداد یک هزار و ۸۱۷ دستگاه، پارس تندر به تعداد یک هزار و ۲۹۵ دستگاه، سراتو به تعداد ۸۷۹ دستگاه تولید شده است.  

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید