پور ابراهیمی در گفتگو با اتاق نیوز: بورس ،آیینه اقتصاد برای دولت است | اتاق خبر
کد خبر: 122594
تاریخ انتشار: 24 تیر 1394 - 12:39
اتاق نیوز- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت می تواند از بورس و بازار سرمایه به عنوان آیینه اقتصاد کشور استفاده کند؛ به طوری که همواره افت آن نشان از وضعیت قرمز اقتصا...
اتاق نیوز- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت می تواند از بورس و بازار سرمایه به عنوان آیینه اقتصاد کشور استفاده کند؛ به طوری که همواره افت آن نشان از وضعیت قرمز اقتصاد و رشد بورس نیز نشات گرفته از رشد اقتصاد و ارتباط آنها به شمار می رود.
محمد رضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور با اشاره به سیاست های اقتصادی دولت با تکیه بر بازار سرمایه در گفتگو با اتاق نیوز اعلام کرد: بورس در ایران را می توان یکی از بازارهایی دانست که بیشترین ویژگی و امتیازات را برای رشد دارد که می تواند بر اقتصاد ایران تاثیر مثبت را داشته باشد. وی ادامه داد: پیشنهاد می شود تا دولت از این فرصت به خوبی استفاده کرده به طوری که رشد سودآوری شرکت های بورسی به عنوان یک میانبر برای دولت در کسب رشد اقتصادی است. پورابراهیمی یادآور شد: یکی از آسیب هایی که همواره سهامداران به آن توجه نمی کنند؛ سرمایه گذاری کوتاه مدت است؛ از این رو دولت با تقویت صنایع کوچک با نماد های کوچک و البته حجم مبنای معاملاتی پایین می تواند نرخ ریسک بازار را کاهش داده و سرمایه و نقدینگی مردم را به سمت بورس هدایت کند تا حباب این بازار را شکسته و قیمت ها و ارزش سهام حقیقی شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید