ادامه حملات ترکیه علیه داعش و پ.‌ک.ک | اتاق خبر
کد خبر: 124959
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1394 - 09:07
اتاق نیوز - ارتش ترکیه که عملیات گسترده‌ای را علیه داعش و شبه‌نظامیان پ.ک.ک آغاز کرده، شب گذشته نیز مواضع این دو گروه را در عراق و سوریه بمباران کرد. این در حالی است که...
اتاق نیوز - ارتش ترکیه که عملیات گسترده‌ای را علیه داعش و شبه‌نظامیان پ.ک.ک آغاز کرده، شب گذشته نیز مواضع این دو گروه را در عراق و سوریه بمباران کرد. این در حالی است که اقدامات ترکیه باعث واکنش مسوولان عراقی شده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، جنگنده‌های ارتش ترکیه حملات جدیدی را به مواضع داعش در سوریه و حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در مناطق کوهستانی شمال عراق انجام دادند که بنا به گفته مسوولان آنکارا در راستای اجرای برنامه‌های "ضدتروریستی" آنکاراست. این حملات که از بامداد جمعه به شکل جدی آغاز شده یک هفته پس از انفجارهای تروریستی در ترکیه است که به کشته شدن ده‌ها شهروند ترکیه به ویژه کردها انجامیده است. پ.ک.ک نیز در واکنش به حملات ترکیه توافق آتش‌بس سال 2013 را بی‌معنی اعلام کرده و تلویحا اعلام کرده که حملات علیه مواضع دولت ترکیه را از سر می‌گیرد؛ حملاتی که طی چهار دهه بیش از 40 هزار قربانی از دو طرف گرفته است. مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق نیز در تماسی تلفنی با نخست‌وزیر ترکیه نگرانی خود را از اوضاع خطرناکی که منطقه شاهد آن است، به اطلاع وی رساند. پارلمان اقلیم کردستان نیز در بیانیه‌ای با محکوم کردن حملات ارتش ترکیه خواهان توقف فوری این حملات شده است. دولت مرکزی بغداد و دمشق تاکنون واکنشی رسمی به این حملات ترکیه که به نوعی نقض حاکمیت عراق و سوریه محسوب می‌شود، نشان نداده‌اند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید