میزان مشارکت اقتصادی زنان در ایران 12.7 درصد | اتاق خبر
کد خبر: 125523
تاریخ انتشار: 5 مرداد 1394 - 15:51
اتاق نیوز - قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشارکت اقتصادی زنان تحصیلکرده نسبت به مردان را 30 درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر میزان مشارکت اقتصادی زنان در ای
اتاق نیوز - قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشارکت اقتصادی زنان تحصیلکرده نسبت به مردان را 30 درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر میزان مشارکت اقتصادی زنان در ایران 12.7 درصد است.
ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم معرفی ایده‌های برتر کارآفرینی زنان که در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد، گفت: یکی از ویژگی‌های اقتصاد‌های امروز این است که به کارآفرینی مبتنی بر نوآوری و تکنولوژی توجه ویژه‌ای می‌شود، چرا که تکنولوژی براساس نوآوری صورت می‌گیرد و با توجه به توسعه تکنولوژی بحث اشتغال مطرح می‌شود. وی افزود: به تناسب توسعه تکنولوژی بحث ایجاد بازار‌های جدید مطرح می‌شود و باید نیرویی که آزاد می‌شود برای بازار و محصول جدید به کار گرفته شود. قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش نقش زنان در حوزه اقتصاد را یکی از ویژگی‌های اقتصاد‌های امروز دانست و مشارکت اقتصادی زنان در جهان را 50 درصد ذکر کرد و گفت: این میزان در کشور ما 12.7 درصد است که در پنج سال اخیر این میزان یک درصد کاهش یافته است. از این‌رو یکی از راه‌های افزایش مشارکت توجه به توسعه کارآفرینی در میان زنان است. فیروزآبادی ادامه داد: اگر چه میزان مشارکت زنان در ایران 12.7 درصد است، ولی نسبت مشارکت زنان تحصیلکرده نسبت به مردان تحصیلکرده 30 درصد است، یعنی سرمایه‌گذاری‌هایی که در کشور صورت گرفته تا زنان تحصیل‌ کنند باعث شده که میزان مشارکت زنان تحصیلکرده در کشور عدد قابل توجهی باشد و این امر کار را برای کسانی که می‌خواهند در کشور سیاست‌گذاری کنند ساده‌تر می‌کند. قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عین حال با تاکید بر لزوم توجه به رشته‌های متناسب با نیاز بازار کار اظهار کرد: هم‌اکنون بعضی رشته‌ها مورد نیاز بازار کار ما هستند که برخی حوزه‌های تکنولوژیکی مثل ICT از این دست است. وی در پایان مهارت‌آموزی را یکی‌دیگر از حوزه‌های موثر در توسعه اقتصادی نام برد و گفت: در کارآفرینی تنها مهارت‌آموزی و دانش کافی نیست، بلکه زیرساخت‌های لازم باید در کشور دیده شود که در این حوزه علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته هنوز در تکمیل زنجیره بین ایده تا محصول و فروش خلأ داریم و باید مواردی همچون سرمایه‌گذاری، بازار‌یابی و بازار‌سازی نیز مدنظر قرار گیرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید