آخرین فن بدل هسته ای نتانیاهو به اوباما زیر شبح انتفاضه جدید! | اتاق خبر
کد خبر: 126682
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1394 - 23:00
اتاق نیوز - نتانیاهو بنا دارد برای صهیونیستهای داخل آمریکااز طریق ارتباط ویدئویی سخنرانی کند. این در حالی است که درپی جنایت منزجر کننده یک شهرک نشین افراطی صهیونیست
اتاق نیوز - نتانیاهو بنا دارد برای صهیونیستهای داخل آمریکااز طریق ارتباط ویدئویی سخنرانی کند. این در حالی است که درپی جنایت منزجر کننده یک شهرک نشین افراطی صهیونیست علیه نوزاد فلسطینی اوضاع داخلی آنها ناآرام است.

نخست وزیر رژیم کودک کش صهیونیستی قصد دارد بار دیگر برای جلوگیری از تصویب برجام خطاب به شهروندان آمریکایی و سیاستمداران این کشور سخنرانی کند!

 البته این بار نتانیاهو قصد سفر به واشنگتن و سخنرانی در کنگره را ندارد زیرا نسبت به حساسیت های شدید به وجود آمده در میان اعضای دولت اوباما و شهروندان آمریکایی در این باره آگاه است.

با این حال نتانیاهو تصمیم گرفته بنا بر دعوت صوری گروه های یهودی و صهیونیستی داخل آمریکا، برای آنها از طریق ماهواره و ارتباط ویدئویی سخنرانی کند. این در حالی است که در پی جنایت منزجر کننده یک شهرک نشین افراطی صهیونیست علیه نوزاد شیرخواره فلسطینی، سرزمین های اشغالی ساعات حساس و ملتهبی را سپری می کند و امکان وقوع انتفاضه جدید بسیار محتمل ارزیابی می شود.

بر این اساس؛ ۱۰۰ گروه یهودی و صهیونیستی حامی سیاست های نتانیاهو در داخل آمریکا با محوریت لابی آیپک در صدد پخش مستقیم این سخنرانی در سرتاسر آمریکا هستند.

بدیهی است که مخاطبان اصلی این سخنرانی لابی های صهیونیستی و یهودی آمریکا نخواهند بود زیرا آنها نه تنها نسبت به مواضع دقیق نتانیاهو در تقابل با توافق هسته ای با ایران آگاه هستند، که خود نیز از هیچ گونه اقدامی در راستای جلوگیری از تایید متن نهایی در کنگره فروگذار نکرده اند.

در چنین شرایطی اعضای کنگره آمریکا اعم از سناتورها و اعضای مجلس نمایندگان مخاطبان اصلی سخنان نتانیاهو خواهند بود.

البته به احتمال زیاد، این سخنرانی نتانیاهو نسبت به سخنرانی اواخر سال گذشته وی در کنگره تندتر و صریح تر بوده و از این رو تنش های تازه ای را در فضای سیاست داخلی و خارجی آمریکا ایجاد خواهد کرد.

حال باید منتظر ماند و با وجود اوضاع ناآرام کرانه باختری و نوار غزه، شیوه اجرای آخرین فن بدل هسته ای نتانیاهو در قبال اوباما را زیر شبح انتفاضه جدید مشاهده کرد.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید