انتقاد از پرداخت تسهیلات به تعاونی‌های بی‌نام و نشان | اتاق خبر
کد خبر: 126948
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1394 - 18:34
اتاق نیوز - رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک توسعه تعاون در قبال حمایت از بخش تعاون بر لزوم بازرسی‌ دقیق‌تر نسبت به تسهیلات اعطایی تاک...
اتاق نیوز - رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد بانک توسعه تعاون در قبال حمایت از بخش تعاون بر لزوم بازرسی‌ دقیق‌تر نسبت به تسهیلات اعطایی تاکید کرد و گفت: وثایق بانکی باید متناسب با میزان بدهی توسط بانک دریافت شود.

ایرج ندیمی با بیان اینکه بانک‌های تخصصی و صنفی طبق تعریف اساسنامه باید عمده منابع را در اختیار همان بخش قرار دهند، اظهار داشت:‌ از بانک صنعت و معدن و کشاورزی انتظار داریم که عمده منابع را صرف بخش‌های تخصصی خود کنند و طبیعی است که بانک توسعه تعاون هم در راه توسعه تعاون فعالیت کند.

وی افزود: بانک توسعه تعاون با هدف ارائه تسهیلات و خدمات به بخش تعاون، تأسیس شده است و در این زمینه حامی تعاونی‌ها باشد.

ندیمی با اشاره به لزوم حمایت جدی بانک توسعه تعاون از تعاونی‌ها گفت: در صورتی که بانک توسعه تعاون از تعاونی‌ها حمایت نکند و به جای تعاونی‌های فعال به تعاونی‌های بی‌نام و نشان تسهیلات دهد، از اصل موضوع و اهداف خود خارج شده است.

وی با اشاره به اینکه وثایق بانکی هم یکی از موضوعاتی است که باید بانک توسعه تعاون به آن توجه داشته باشد، گفت: اگر یک تعاونی بابت تسهیلات معوق وثایقی نزد بانک داشته باشد، باید متناسب با آن وثایق به اجرا گذاشته شود که در این موضوع بانک به تعاونی‌ها اجحاف می‌کند.

رئیس فراکسیون تعاون مجلس شورای اسلامی علاوه بر این بر لزوم تناسب میزان تسهیلات و دریافت وثایق توسط بانک تخصصی تعاون تأکید کرد.

ندیمی گفت: برخی از مشتریان ناچاراً‌ وثایق را نزد بانک گذاشته و اقدام به دریافت تسهیلات می‌کنند.

این نماینده مجلس همچنین درباره افزایش سرمایه بانک‌های تخصصی گفت: یک سری منابع و امکانات در اختیار بانک‌های تخصصی قرار گرفته که از آن محل نسبت به افزایش سرمایه اقدام و تسهیلات لازم را ارائه دهند.

وی در پاسخ به انتقادات برخی تعاونی‌ها و عملکرد بانک تخصصی تعاون وعده کرد که این موضوع را ضمن پیگیری از طریق مجلس شورای اسلامی در نشستی موارد لازم را منعکس کند.

منبع: فارس

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید