ثروتی: جهاد دانشگاهی برای توسعه علمی و اقتصادی کشور تلاش کند | اتاق خبر
کد خبر: 127168
تاریخ انتشار: 12 مرداد 1394 - 17:00
اتاق نیوز - نماینده مردم بجنورد،گرمه،جاجرم،مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی بیش از پیش به منظور توسعه علمی و اقتصادی کشور تلاش کن
اتاق نیوز - نماینده مردم بجنورد،گرمه،جاجرم،مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی بیش از پیش به منظور توسعه علمی و اقتصادی کشور تلاش کند.
موسی الرضا ثروتی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از برکات نظام بوده و دارای ریشه اسلامی است. وی با اشاره به خدمات علمی جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف، افزود: این در حالیست که هنوز انتظارهای موجود توسط این نهاد به طور کامل برآورده نشده است. وی ادامه داد: عملکرد جهاد دانشگاهی در فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی به ویژه پژوهشکده رویان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. جهاد دانشگاهی خراسان شمالی نیز فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف داشته است. این نماینده مجلس وجود مرکز رشد،دانشگاه علمی کاربردی و احداث بیش از هفت هزار مترمربع فضای علمی آموزشی در استان خراسان شمالی را از اقدامات مهم نهاد جهاد دانشگاهی در استان برشمرد و خاطرنشان کرد: باید جهاد دانشگاهی در استان راه‌اندازی پژوهشگاه گیاهان دارویی و دانشگاه علم و فرهنگ را هر چه سریعتر پیگیری کند. وی خاطرنشان کرد: برخی از فعالیت‌های کشور در حوزه‌های علمی و آموزشی قابل واگذاری به این نهاد انقلابی است. با توجه به تجربیات و ظرفیت موجود در جهاد دانشگاهی واگذاری آموزش‌های کارکنان دولت به این نهاد بسیار مفید است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید