خریدار دانه‌های روغنی تغییر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 148064
تاریخ انتشار: 10 مهر 1394 - 17:23
معاون وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت 97 درصد مطالبات گندم‌کاران خبر داد و گفت: خرید دانه‌های روغنی پیش از این توسط صنایع روغن نباتی انجام می‌شد اما بر اساس بخشنامه جدید...

معاون وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت 97 درصد مطالبات گندم‌کاران خبر داد و گفت: خرید دانه‌های روغنی پیش از این توسط صنایع روغن نباتی انجام می‌شد اما بر اساس بخشنامه جدید وزیر جهاد کشاورزی، از این پس خرید دانه‌های روغنی با مشارکت کارخانه‌های روغن‌کشی انجام می شود و کارخانه‌هایی که دانه داخلی را بخرند، مجوز واردات دریافت می‌کنند.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا علی قنبری اظهار کرد: براساس بخش‌نامه وزیر جهاد کشاورزی خرید دانه‌های روغنی تولید داخل (سویا ودانه آفتاب گردان) به زودی با کمک کارخانه‌ه ای روغن کشی آغاز می‌شود.

قنبری با بیان اینکه براساس این بخشنامه اکثر کارخانه روغن کشی در طرح خرید دانه روغنی تولید داخل مشارکت می‌کنند، گفت: هر کارخانه که دانه روغنی تولید داخل را خریداری کند به ازای هر کیلوگرم خرید، می تواند 9 کیلو گرم دانه روغنی یا دو کیلوگرم روغن خام وارد کند.

پرداخت 97 درصد از مطالبات گندم کاران

وی افزود: از ابتدای فصل برداشت گندم تا کنون بالغ بر هشت میلیون و 60 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده که تاکنون بیش از 97 درصد مطالبات آنها پرداخت شده است.

به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی مابقی مطالبات گندم کاران حدود 350 میلیارد تومان است که طی هفته آینده پرداخت می‌شود.

قنبری یادآور شد: برداشت و خرید تضمینی گندم به روزهای پایانی خود نزدیک شده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید