ایران در 10سال آینده به یک کشور صنعتی تبدیل می شود | اتاق خبر
کد خبر: 148202
تاریخ انتشار: 11 مهر 1394 - 11:05
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه دولت مصمم است تمام ثروت ملی ناشی از رفع تحریم ها را به توسعه صنعت مولد و صادرات اختصاص دهد، گفت: با دیپلماسی ا
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه دولت مصمم است تمام ثروت ملی ناشی از رفع تحریم ها را به توسعه صنعت مولد و صادرات اختصاص دهد، گفت: با دیپلماسی اقتصادی دولت تدبیر و امید، جمهوری اسلامی ایران طی 10 سال آینده به یک کشور صنعتی تبدیل خواهد شد.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایرنا کمال الدین پیرموذن گفت : دیپلماسی اقتصادی که پس از دیپلماسی موفق سیاسی دولت کلید خورده است، با هدف جذب سرمایه گذاری های خارجی، به روز کردن فناوری صنایع، افزایش بهره وری و کیفیت و صادرات محور با تلاش و همدلی رقم خواهد خورد. این نماینده مجلس با بیان آنکه در راستای این هدف، تمام سمت و سوی فعالیت های دولت و تیم اقتصادی متوجه صنعت می شود، تاکید کرد: تردیدی ندارم با اراده ای که در دولت وجود دارد و پس از رفع تحریم ها که منجر به افزایش ثروت ملی خواهد شد، صنعتی شدن کشورمان عملی است. وی تصریح کرد: با تصمیم دولت، کشور دیگر محل واردات کالاهای ساخته شده بین المللی نخواهد بود بلکه با بهره گیری از صنایع برند و بزرگ جهانی و بروز کردن تکنولوژی صنایع موجود در آینده ی نزدیک به جمع کشورهای صنعتی جهان خواهیم پیوست. پیرموذن، برخورداری از نیروی کار ارزان و در اختیار داشتن منابع فراوان گاز را از جمله مزیت های کشور برای صنعتی شدن دانست و افزود: موقعیت ممتاز ایران در منطقه و وجود بازاری با بیش از 120 میلیون جمعیت رویای صنعتی شدن را محقق خواهد کرد. دبیر فراکسیون حفظ محیط زیست و توسعه پایدار مجلس نهم با اشاره به اینکه هم اکنون شاهد حضور چشمگیر مقامات عالیرتبه دول متعدد برای عقد پیمان همکاری های اقتصادی با ایران هستیم، اظهار داشت: دولت قرار گذاشته افزایش ثروت ملی ناشی از رفع محدودیت های بین المللی را به صورت کامل در اختیار صنعت و در جهت پرداخت مطالبات بانک ها قرار دهد و از تزریق آن به جامعه که افزایش تورم را در پی خواهد داشت، خود داری کند. وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید و تیم اقتصادی اش به دنبال استفاده از منابع حاصل از فروش نفت با هدف واردات صرف که بنیان های تولید را خراب می کند نیست، بلکه مصمم است با انسجام داخلی و بهبود بیش از پیش فضای کسب و کار اهداف ترسیم شده صنعت، معدن و تجارت را تحقق بخشد. وی گفت: دولت در نظر دارد بخشی از منابع آزاد شده را در صنعت ساختمان که چندین صنعت دیگر را به حرکت وامی دارد، هزینه کرده و مشکلات این صنعت را برطرف سازد. طبق آمار بانک مرکزی در سال 93 رشد بخش صنعت 6.7 درصد، بخش معدن 9.8 درصد و تجارت 13.7 درصد بوده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید