رشد 180 واحدی شاخص بورس | اتاق خبر
کد خبر: 151234
تاریخ انتشار: 15 مهر 1394 - 15:07
در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران شاخص کل بارشدی 180 واحدی پرونده دومین هفته پاییز را بست....

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران شاخص کل بارشدی 180 واحدی پرونده دومین هفته پاییز را بست.

به گزارش اتاق نیوز از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری شاخص کل 180 واحد بالا رفت و به عدد 61هزار و 389 رسید. همچنین در این روز سهامداران بیش از 285 میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این معاملات بیش از 60میلیارد تومان بود و در 25 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

همچنین در این روز پتروشیمی پردیس، کویر تایر، فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس، صنایع شیمیایی ایران، پالایش نفت اصفهان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. این در حالی بود که گل گهر با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شد.

سایر شاخص های بورسی نیز امروز رشد کردند. به این ترتیب که شاخص بازار های اول و دوم به ترتیب 141 و 304 واحد صعودی شدند. همچنین شاخص قیمت 70 واحد و شاخص آزاد شناور 245 واحد رشد کردند.

در این روز سه گروه فرآورده های نفتی، خودرو و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

نمادهای کویر تایر، قند شیرین خراسان، کربن ایران، پتروشیمی پردیس، داروسازی سینا، سیمان شمال و گروه بهمن با بیشترین رشدقیمت در صدر جدول معاملات قرار گرفتند.

این در حالی بود که سیمان دورود، گرانیت بهسرام، قند مرودشت، ایران یاساتایر، قند لرستان، عمران و توسعه فارس و شکر شاهرود با بیشترین کاهش قیمت انتهای جدول معاملات را از آن خود کردند.

همچنین در این روز اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، کربن ایران، قند شیرین خراسان، قند اصفهان، شیمیایی سینا، قند قزوین و پست بانک با سنگین ترین صف های خرید مواجه شدند.

در مقابل نمادهای فولاد خراسان، حق تقدم ماشین سازی اراک، سیمان قائن، گرانیت بهسرام، پتروشیمی فارابی و سیمان اصفهان طولانی ترین صف های فروش را ثبت کردند.

در این روز پتروشیمی مبین با معامله 38 میلیون سهم به ارزش 115 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشت.
 
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید