پیشنهاد انبوه‌سازان برای بازگشت رونق اقتصادی | اتاق خبر
کد خبر: 154837
تاریخ انتشار: 22 مهر 1394 - 15:53
اتاق خبر - رئیس انجمن انبوه‎سازان استان تهران با اشاره به اینکه بخش مسکن می‌تواند اقتصاد کشور را از رکود خارج کند، گفت: تسهیلات دهی به بخش تولید و خرید می تواند مسکن

اتاق خبر - رئیس انجمن انبوه‎سازان استان تهران با اشاره به اینکه بخش مسکن می‌تواند اقتصاد کشور را از رکود خارج کند، گفت: تسهیلات دهی به بخش تولید و خرید می تواند مسکن را پس از سه سال از رکود خارج کند.

حسن محتشم با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در مورد برنامه‌های دولت برای خروج از رکود بخش‌های اقتصادی، گفت: واقعیت این است که اگر بخواهیم از این شرایط اقتصادی خارج شویم، یکی از راهکارها و اصول به حرکت درآوردن اقتصاد، فعال کردن بخش مسکن است.

وی با بیان اینکه بخش مسکن باتوجه به طولانی شدن دوران رکود سه ساله نیاز به تحریک تقاضا دارد، افزود: باید تقاضا تحریک شود تا آپارتمان‌هایی که در این سه سال ساخته شده است، به فروش برسد، ضمن آنکه به تقاضای انباشته شده مسکندر این مدت، پاسخگو باشد.

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با تاکید بر اینکه یکی از اصول اولیه برای خروج از رکود اقتصاد، تحریک بازار مسکن است، اظهار داشت: ما با هر دو سیاست پرداخت تسهیلات به سازندگان و خریداران موافقیم، چرا که در نهایت موجب رونق بازار مسکن می شود.

محتشم با اعلام اینکه هر دو این تسهیلات با استقبال مواجه می شود، گفت: پرداخت تسهیلات به هر دو گروه می تواند شرایط کنونی را تغییر داده و اقتصاد را از حالت رکود خارج کند، درواقع اگر این دو عامل اثر گذار تحریک شود و پول به بخشمسکن بیاید، در بخش تولید با حرکت قابل توجهی روبرو می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه ایده آل ترین وضعیت این است که تقاضا و تولید با هم به جریان بیفتد، افزود: با توجه به اینکه دولت نمی‌خواهد سیاست‌هایی پیاده کند که تورم افزایش یابد، بنابراین خروج از رکود بخش مسکن می تواند به نفع وضعیت اقتصادی کشور باشد.

منبع: مهر

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید