کمرنگ شدن پیوند اجتماعی عامل بروز آسیب های اجتماعی است | اتاق خبر
کد خبر: 157661
تاریخ انتشار: 29 مهر 1394 - 08:32
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وقتی پیوندهای اجتماعی کمرنگ شود زمینه بروز آسیب ها و گسستگی های اجتماعی نیز فراهم خواهد شد....

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وقتی پیوندهای اجتماعی کمرنگ شود زمینه بروز آسیب ها و گسستگی های اجتماعی نیز فراهم خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل ار  ایرنا، احمد میدری روز سه شنبه در نشست 'محرم و خیر جمعی' که در محل وزارت کار برگزار شد، افزود: معاونت رفاهی وزارت کار موضوع کاهش آسیب های اجتماعی و ریسک هایی که با افزایش فقر در جامعه تسری می یابند را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است. وی تاکید کرد: از حوزه رفاه اجتماعی است که می توانیم در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی اقدام کنیم و این موضوع نه تنها وظیفه ای دینی بلکه سازمانی برای فعالان این حوزه محسوب می شود. وی با اشاره به گسست های اجتماعی، گفت: در جامعه ای که گسست رخ دهد همه آحاد جامعه به ویژه جوانان آن بیش از سایر گروههای اجتماعی در معرض آسیب قرار می گیرند. میدری با اشاره به موضوع محرم گفت: در ماه محرم گروههای کوچک اجتماعی بهم می پیوندند که این همبستگی برای یک پدیده اجتماعی، موضوعی ارزشمند است. معاون رفاه اجتماعی وزارت کار معتقد است: جامعه ایران مشترکات ملی و مذهبی بسیاری دارد که کارکرد آنها می تواند همبستگی ملی، قومی، مذهبی و یگانگی را در جامعه افزایش دهد. وی با اشاره به اینکه محرم سابقه ای بیش از یکهزار سال در ایران دارد، اظهار داشت: از این ظرفیت می توان برای پیوند اجتماعی هرچه بیشتر میان گروههای مختلف مردم یاری گرفت.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید