معاون اول رییس جمهوری برای شرکت در مراسم اربعین وارد عراق شد | اتاق خبر
کد خبر: 181602
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 10:50
'اسحاق جهانگیری' معاون اول رییس جمهوری کشورمان امروز (چهارشنبه) مصادف با اربعین حسینی(ع) در ایران و درچارچوب سفری غیر رسمی، از طریق فرودگاه امام علی (ع) در نجف اشرف وار

'اسحاق جهانگیری' معاون اول رییس جمهوری کشورمان امروز (چهارشنبه) مصادف با اربعین حسینی(ع) در ایران و درچارچوب سفری غیر رسمی، از طریق فرودگاه امام علی (ع) در نجف اشرف وارد عراق شد.

اتاق خبر -  در فرودگاه، استاندار نجف، جمعی از مقامات سیاسی و نظامی عراق از جمله معاون امنیتی وزیر کشور عراق و نیز سفیر ایران در بغداد به همراه گروهی از مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در این کشور به استقبال معاون اول رئیس جمهوری رفتند. جهانگیری را در این سفر یک روزه وزیر کشور و فرمانده نیروی انتظامی و رییس سازمان حج و زیارت همراهی می کنند. سفر جهانگیری به عراق، درحالی انجام می شود که آئین زیارت میلیونی اربعین به اوج رسیده و میلیون ها زائر امام حسین(ع) از عراق و کشورهای مختلف جهان ، بویژه از ایران، در کربلای معلی و نجف اشرف بسر می برند. تاکنون بیش از دو میلیون و 100 هزار زائر ایرانی از طریق مرزهای مختلف زمینی و هوایی وارد عراق شده اند و به گفته منابع عراقی رقم زائران امسال اربعین از عدد 15 میلیون نفر گذشته است. هنوز حرکت زائران از محورهای مختلف به سمت کربلا ادامه دارد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید