ارتش سوریه کنترل مناطقی از حلب و لاذقیه را در اختیار گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 300149
تاریخ انتشار: 15 آذر 1394 - 08:41
ارتش سوریه در ادامه مقابله با گروه های تروریستی، روز شنبه کنترل کامل بخش های دیگری از حلب و لاذقیه را در اختیار گرفت.

به گزارش اتاق خبربه نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، نیروی هوایی ارتش مواضع داعش در مناطقی از حومه حلب و حمص را هدف حمله قرار داد.
یک مقام نظامی سوری به سانا گفت که یگان های ارتش بر روستای «نصرالله» در منطقه «دیر حافر» در حومه شرقی استان حلب در پی انهدام پایگاه داعش در این روستا، تسلط یافتند.
مقام مزبور یادآور شد که نیروهای ارتش گردهمایی عناصر داعش در این روستا را هدف قرار دادند.
ارتش در حالی بر این روستا کنترل یافت که واحدهای مهندسی دهها وسیله انفجاری و مین های جاسازی شده از سوی تروریست های داعش در منازل مسکونی و زمین های زراعی را غیرفعال کردند.
ارتش سوریه همچنین موفق شد پس از کشتن شماری از تروریست ها و انهدام سلاح هایشان، کنترل مناطق دیگری در حومه شمال شرقی استان لاذقیه را به دست گیرد.
به گفته مقام یاد شده، تعدادی از تروریست ها بدنبال حمله ارتش به مناطق کوهستانی و جنگلی گریختند که با تعقیب یگان های ارتش مواجه و خسارات سنگینی را متحمل شدند.
در همین حال، سرکرده گروه تروریستی جبهه النصره معروف به «ابو جلیبیب الاردنی» بر اثر انفجار یک وسیله انفجاری در حومه شرقی استان درعا در جنوب سوریه کشته شد.
این گزارش حاکی است که نیروی هوایی ارتش سوریه مقر و مراکز داعش در شهر «القریتین» واقع در 85 کیلومتری جنوب شرقی شهر حمص را هدف قرار داد.
ارتش در عین حال گردهمایی و مراکز جبهه النصره در حومه شمالی استان حماه را نیز بمباران کرد که در جریان آن، خساراتی به این گروه تروریستی وارد شد.
از سویی، حمله به تروریست های گروه جیش الفتح در حومه جنوبی استان ادلب منجر به کشته و زخمی شدن شماری از تروریست ها و انهدام سلاح و تجهیزات آنها شد.

 

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید