فقط بشار اسد می‌تواند سوریه را اداره کند | اتاق خبر
کد خبر: 300362
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 10:45
مارین لوپن:
رهبر جبهه ملی فرانسه تأکید کرد: بشار اسد در شرایط کنونی تنها کسی است که می‌تواند سوریه را اداره کند و این کشور را از هرج و مرج کلی نجات دهد.

به گزارش اتاق خبر، مارین لوپن رهبر جبهه ملی فرانسه در مصاحبه با نشریه "لو تمپس" تصریح کرد: ثبات کشور سوریه مهمترین اولویت است، فارغ از اینکه رهبری این کشور چگونه باشد.

وی در ادامه افزود: سؤالی که مطرح می‌شود این است: آیا شما می‌خواهید در سوریه حداقل یک دولتی وجود داشته باشد یا خواهان قدرت گرفتن داعش هستید؟

این سیاستمدار فرانسوی گفت: سرنوشت بشار اسد باید توسط مردم سوریه تعیین شود آن هم از طریق برگزاری انتخابات دموکراتیک در آینده. در شرایط کنونی اسد تنها کسی است که می‌تواند سوریه را تحت کنترل داشته باشد و از تجزیه آن جلوگیری کند.

مارین لوپن تأکید کرد: شبه‌نظامیان سوری قادر به جلوگیری از فروپاشی کشور نخواهند بود. ما باید اوضاع را آن طور که در واقع هست ببینیم نه آن طور که شما علاقه دارید.

رهبر جبهه ملی فرانسه گفت: ما با مقابله با بشار اسد به‌مدت 3 سال، در واقع موضع داعش را تقویت کرده‌ایم. فرانسه در نهایت باید موضع سیاسی خود را تغییر دهد و برای حل و فصل بحران سوریه با بشار اسد همکاری نماید.

 

 

منبع:تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید