فعالیت‌های اتاق تهران برای کوتاه کردن مسیر جذب سرمایه خارجی | اتاق خبر
کد خبر: 300507
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 14:15
نایب رئیس اتاق تهران
مهدی جهانگیری رئیس ستاد پساتحریم از برنامه های اتاق برای آماده سازی مسیر سرمایه گذاری سخن گفت.

مهدی جهانگیری رئیس ستاد پساتحریم از برنامه های اتاق برای آماده سازی مسیر سرمایه گذاری سخن گفت.

رئیس ستاد پساتحریم در اتاق تهران از برنامه ریزی اتاق تهران برای به نتیجه رسیدن مذاکرات اقتصادی خبر داد.

مهدی جهانگیری گفت: بهره بردن از شرایط پساتحریم نیازمند برنامه ریزی و انجام عملیات سنجیده در شرایط حاضر است به همین دلیل ستاد اقتصادی پساتحریم در اتاق تهران تشکیل شده تا مسیر و فرایندهای شکل گیری سرمایه گذاری خارجی را کوتاه کنیم. اتاق تهران قصد دارد ارتباط میان بخش خصوصی داخلی و بخش خصوصی خارجی را تسهیل کند تا با هم افزایی این دو بخش، مسیر شکل گیری همکاری کوتاه شود.

نایب رئیس اتاق تهران در مورد برخی برنامه های اتاق تهران در این دوران گفت: در بخش آموزش و همچنین بخش بین الملل اتاق فعالیت هایی در حال انجام است که هدف آن پیگیری منطقی مذاکرات اقتصادی و همچنین به نتیجه رسیدن آن است.

وی با اشاره به برنامه هی بخش آموزش گفت: آقای عندلیب معاون آموزش اتاق مامور شده‌اند تا برای شرکت‌ها، دوره‌های آموزشی مذاکرات بین المللی و دوره‌های استانداردسازی قواعد بین‌المللی برای حضور شرکت‌های ایرانی در عرصه بین‌المللی، برگزار کنند. کارگاه های آموزشی در این زمینه در حال طراحی است.

جهانگیری در مورد عملکرد بخش بین الملل اتاق تهران در این دوران اظهار داشت: در واحد بین الملل اتاق، فعالیت ها در راستای شرایط جدید پیش می رود. لابی با سفرای خارجی برای اینکه برنامه‌های خود را به سفرای خارجی اعلام کنیم انجام می شود. رصد و شناسایی نشست های منطقه ای نیز انجام می شود. ضمن اینکه پذیرش هیات های خارجی و اعزام هیات های تجاری به کشورهای دیگر مدیریت می شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

وی افزود: این فعالیت ها در ستاد پساتحریم اتاق تهران انجام می شود تا بتوان شرایط را برای همکاری های اقتصادی در دوره جدید فراهم کرد. اتاق تهران به عنوان پارلمان بخش خصوصی در تهران از طرفی نقش مشاوره ای خود را برای قوا پررنگ خواهد کرد و سعی می کند تا اطلاعات واقعی از شرایط و موانع سرمایه گذاری را به گوش قوا برساند و همچنین فعالیت های خود را برای به سرانجام رسیدن همکاری های اقتصادی مشترک در دوران پس از تحریم، طراحی کند.

رئیس ستاد اقتصادی پساتحریم گفت: مرکز مشاوره سرمایه گذاری در اتاق تهران از سوی خانم مستوفی عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در حال راه اندازی است تا پاسخگوی سرمایه گذاران، چه داخلی و چه خارجی باشد. همچنین کارگروه و کمیته رتبه بندی شرکت‌های داخلی با مسوولیت آقای فروزانفر از اعضای هیات نمایندگان اتاق در حال شکل گیری است تا اطلاعات شرکت ها را با کمک کمیسیون ها استخراج  می کند و به درجه بندی آن می پردازد.

جهانگیری تاکید کرد: نزدیک کردن نقطه مبدا و مقصد که از مذاکرات اقتصادی آغاز و به انجام سرمایه گذاری می انجامد، هدف اصلی فعالیت های ستاد پساتحریم در اتاق تهران است.

نایب رئیس اتاق تهران گفت: رکود در کشور ما بخش خصوصی را زمین گیر کرده است. پایداری اشتغال، پایداری واحدهای تولیدی، پایداری بخش خصوصی باید از الزامات و اولویت هایی دولت و ارکان حکومت باشد تا بتوانند شرایط را طوری فراهم کنند که از این اوضاع اقتصادی خارج شویم.

منبع: اتاق تهران 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید