کاهش 20 درصدی پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد | اتاق خبر
کد خبر: 300689
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 20:32
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از کاهش 20 درصدی پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به کشاورزان استان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر گوهرگانی عصر امروز اظهار کرد: طرح‌های خوبی در حوزه کشاورزی استان برنامه‌ریزی شده که با اجرایی شدن این طرح‌ها تحول خوبی در تولید محصولات کشاورزی شاهد خواهیم بود.

این مسئول گفت: این طرح‌ها عمدتا در بخش‌های مختلف از جمله در حوزه آب و خاک، آبزیان، باغبانی و زراعت و همچنین دام و طیور تأمین و تولید انواع بذر اصلاح شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یکی از مشکلات اصلی بر سر راه اجرای این طرح‌ها را تسهیلات بیان کرد و گفت: ما نیز به جد پیگیر تسهیلات برای توسعه کشاورزی استان در همه بخش‌ها هستیم تا بتوانیم اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری را در حوزه کشاورزی عملیاتی کنیم.

وی یکی از محل‌های پرداخت تسهیلات را صندوق توسعه ملی ذکر کرد و گفت: متأسفانه پرداخت تسهیلات این صندوق در حوزه کشاورزی تاکنون و در سال جاری نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این مسئول در همین زمینه خواهان همکاری بیشتر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات شد و گفت: سخت‌گیری بی‌مورد بانک‌ها موجب شده تا تسهیلات صندوق توسعه ملی کمتر پرداخت شود.

وی با بیان این که اگر بانک‌ها توجیه می‌کنند که برخی از طرح‌ها توجیهی ندارند، خواهند توانست طرح‌های توجیه‌دار را جایگزین آن‌ها کرده و تسهیلات را در بخش کشاورزی پرداخت کنند.

گوهرگانی با توجه به مشکلات کنونی که بخش کشاورزی که با آن مواجه است، افزود: برای رونق تولید و اشتغال باید همه همکاری لازم را از بانک گرفته تا سایر دستگاه‌های متولی داشته باشند تا بتوانیم کشاورزی استان را رونق بیشتری برای تولید و اشتغال بخشیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید