غرب گزینه تحریم اقتصادی عربستان را بررسی می کند | اتاق خبر
کد خبر: 300754
تاریخ انتشار: 16 آذر 1394 - 22:26
سیاستمدار آلمانی:
نماینده حزب سبزهای آلمان در پارلمان این کشور، روز دوشنبه پیشنهاد تحریم اقتصادی عربستان در صورتی که این کشور سیاست ها و رفتارهایش را تغییر ندهد، مطرح کرد.

به گزارش اتاق خبر، آنتون هوفریتر خاطر نشان کرد که اگر عربستان از تغییر دادن سیاست ها و رفتارهایش امتناع کند، باید اعمال تحریم های اقتصادی علیه این کشور بررسی شود.
وی روابط متقابل میان غرب با عربستان سعودی را بسیار مشکل ساز توصیف کرد و از غرب خواست با ریاض مذاکره کند تا سیاست هایش را تغییر دهد.
آنتون هوفریتر در ادامه گفت: اگر عربستان سعودی از مذاکرات برای تغییر سیاست هایش امتناع کند، غرب باید به طور جدی در مورد اعمال تحریم های اقتصادی علیه ریاض فکر کند.
وی به شدت از عربستان به دلیل تامین بودجه برای پیشبرد ایدئولوژی های افراطی اش در سراسر جهان انتقاد کرد و خواستار ممنوعیت صادرات تسلیحات آلمان به ریاض شد.
پیش از این نیز 'زیگمار گابریل' معاون صدراعظم آلمان، درباره تامین مالی گروه های افراطی و تروریستی در کشورش به عربستان هشدار داده بود.
گابریل با هشدار به عربستان درباره تامین مالی گروه های افراطی گفته بود که عربستان تامین مالی مراکز وهابیون را در سراسر جهان برعهده دارد. بسیاری از افراد که تهدیدی علیه آلمان محسوب می شوند برخاسته از چنین مراکزی هستند.
معاون صدر اعظم آلمان خواستار سرکوب مراکز وهابی در آلمان شد و گفت: زمان چشم پوشی از این مساله به سر رسیده است.
گابریل تاکید کرد: افراطی گرایی رادیکال که در مراکز سلفی ها در آلمان مشاهده می شود به همان اندازه ایدئولوژی راست افراطی خطرناک است.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید