آمار ترانزیت کشور در هشت ماهه سال 94 کاهش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 300870
تاریخ انتشار: 17 آذر 1394 - 12:07
مدیر کل دفتر پایانه‌های مرزی سازمان راهداری از کاهش آمار ترانزیت کشور در هشت ماهه ابتدایی سال خبر داد.

مدیر کل دفتر پایانه‌های مرزی سازمان راهداری از کاهش آمار ترانزیت کشور در هشت ماهه ابتدایی سال خبر داد.

 

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا محمد جواد عطرچیان با بیان این مطلب تصریح کرد: در طول هشت ماهه سال 1394، هفت میلیون و 893 هزار تن کالا از مرزهای کشور جابه‌جا شده که این رقم نسبت مدت مشابه سال گذشته افت نشان می‌دهد.

 

 

وی با بیان این‌که از میزان کل ترانزیت کشور حدود سه میلیون و 500 هزار تن به ترانزیت کالاهای نفتی اختصاص پیدا کرده، اعلام کرد: مابقی که کالاهای غیرنفتی بوده است به چند بخش مختلف تقسیم می‌شود که مهم‌ترین آن مواد سوختنی است.

 

 

مدیر کل دفتر پایانه‌های مرزی سازمان راهدار درباره‌ی فعال‌ترین مرزهای کشور در سال جاری نیز اظهار کرد: در زمینه‌ی واردات کالا مرز بندرعباس بیشترین نقش را داشته و در صادرات نیز بندر امام خمینی (ره) بالاترین فعالیت را به خود اختصاص داده است. همچنین کشور امارات به عنوان یکی از اصلی‌ترین شرکای ترانزیتی ایران در سال جاری به حساب می‌آید.

 

 

به گزارش ایسنا، با توجه به اختلافاتی که در طول ماه‌های گذشته بین ایران و ترکیه بر سر مرز بازرگان اتفاق افتاد و البته حملات مسلحانه که در خاک ترکیه به وقوع پیوست، شرایط همکاری ایران با این همسایه مهم اقتصادی با مشکل روبه‌رو شد و به نظر می‌رسد این امر تاثیر خود را در کل آمار ترانزیت کشور نیز گذاشته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید