مسئولان امدادی در هلال‌احمر قزوین جلسه فوق‌العاده تشکیل دادند | اتاق خبر
کد خبر: 301046
تاریخ انتشار: 18 آذر 1394 - 10:24
مسئولان امدادی در جمعیت هلال‌احمر استان قزوین به منظور بررسی وضعیت رسیدگی به حادثه‌دیدگان برف و کولاک با حضور معاون سازمان مدیریت بحران تشکیل جلسه دادند.

مسئولان امدادی در جمعیت هلال‌احمر استان قزوین به منظور بررسی وضعیت رسیدگی به حادثه‌دیدگان برف و کولاک با حضور معاون سازمان مدیریت بحران تشکیل جلسه دادند.

به دنبال وقوع برف و کولاک در استان قزوین از پانزدهم آذرماه٬ مسئولان امدادی در جمعیت هلال‌احمر این استان امشب به منظور بررسی وضعیت رسیدگی به حادثه‌دیدگان با حضور مرتضی اکبرپور معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور٬ حسین درخشان مسئول مرکز کنترل و هماهنگی عملیات معاونت امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در سالن جلسات معاونت امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان قزوین تشکیل جلسه دادند.

در این برنامه که رضا گروسی سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری٬ حمید ره‌انجام مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان و حکمت‌الله هاشمی معاون امداد و نجات این جمعیت نیز حضور داشتند٬ گزارشی از وضعیت امدادرسانی به حادثه‌دیدگان در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی این استان و اسکان اضطراری درراه‌ماندگان ارائه شد.

ره‌انجام مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین در این نشست طی سخنانی اظهار کرد: در روزهای گذشته وقوع برف و کولاک در استان قزوین سبب گرفتار شدن مردم و مسافران در جاده‌های این استان شد که به دلیل مواصلاتی بودن موقعیت قزوین و سرمای هوا٬ مشکلاتی در تردد به وجود آمد.

وی افزود: از ساعات اولیه شروع برف و کولاک در استان٬ مدیران و نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر در محورها و محل‌های وقوع حادثه حضور یافتند ‌و به صورت شبانه‌روزی به خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان پرداختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قزوین ادامه داد: از آنجا که تا پیش از بازگشایی مسیرها امکان حضور عوامل امدادی برای خدمت به حادثه‌دیدگان وجود ندارد٬ به محض فراهم شدن شرایط حداقلی٬ به یاری افراد گرفتار در برف شتافتند.

ره‌انجام بیان کرد: تعدادی از رانندگان بدون توجه به اخطار پلیس راه و حتی با آگاهی از مسدود بودن جاده٬ وارد مسیر می‌شدند که این امر گرفتاری آنان را به دنبال داشت؛ چرا که گسیل شدن باد و برف‌های اطراف به صورت بوران و کولاک به جاده‌ها موجب گرفتاری رانندگان می‌شد.

وی اضافه کرد: این جمعیت در حال حاضر به اندازه چندین برابر اسکان‌یافتگان نان لواش تازه تهیه و در پایگاه امداد و نجات آماده کرده است تا در صورت نیاز نسبت به توزیع آن اقدام کند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین تصریح کرد: در این حوادث ضمن امدادرسانی به حادثه‌دیدگان٬ تعداد زیادی از درراه‌ماندگان نیز در مساجد٬ حسینیه‌ها٬ هیئت‌ها و اماکن بین راهی اسکان داده شدند و تجهیزات لازم برای خدمات‌رسانی به آنان به کار گرفته شد.

ره‌انجام اضافه کرد: همچنین در این حوادث نسبت به توزیع اقلام امدادی شامل نان٬ کنسرو٬ آب معدنی٬ جیره غذایی خشک و نظایر آن در بین حادثه‌دیدگان اقدام به عمل آمد.

در این نشست همچنین اکبرپور معاون سازمان مدیریت بحران کشور بر ضرورت ادامه وضعیت آماده‌باش نیروها و دستگاه‌های امدادی به منظور خدمات‌رسانی هر چه بهتر به امدادگران تأکید کرد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید