کاهش تعرفه واردات کالا و هزینه های سفر به قشم | اتاق خبر
کد خبر: 301387
تاریخ انتشار: 19 آذر 1394 - 20:21
‌مدیر اموربازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم از کاهش تعرفه واردات کالا و هزینه های سفر با هدف تقویت حوزه تجارت در قشم، خبر داد.

‌مدیر اموربازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم از کاهش تعرفه واردات کالا و هزینه های سفر با هدف تقویت حوزه تجارت در قشم، خبر داد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا حسین اشرفی در ‌نشست خبری با خبرنگاران گفت: کاهش عوارض ورود کالا از طریق گمرکات در این منطقه بخش مهمی از برنامه‌های این سازمان با هدف کمک به فعالان اقتصادی در قشم است.

 وی افزود: ارائه یارانه سفرهای دریایی به مسافران جزیره قشم با مشارکت مجموعه کسبه، بازاریان و تجار نیز نقش مهمی در افزایش رونق تجارت این منطقه خواهد داشت.

 مدیر اموربازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: این سازمان آماده است با فراهم کردن شرایط تفاهم نامه بین تجار و بازاریان جزیره قشم و شرکت‌های هواپیمایی، به شرایط بهتر سفرها به این منطقه و تقویت حوزه تجارت این جزیره کمک کند.

 اشرفی از دیگر برنامه‌های این سازمان رانظارت مستمر و دقیق ستاد تنظیم بازار بر میزان اجاره بهای واحدهای تجاری و ساماندهی قیمت نامنظم و بی رویه اجاره‌ها عنوان کرد.

 وی تصریح کرد: تثبیت اجاره بهای واقعی واحدهای تجاری، یکی از مهمترین فاکتورها در زمینه کاهش قیمت تمام شده کالا و در نتیجه افزایش رضایت خریداران است.

 مدیر اموربازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: ارائه کالاهای برند و با کیفیت نیز به افزایش سفر مردم و خریداران کالای با کیفیت و مرغوب در قشم کمک می‌کند.

 اشرفی بیان کرد: شورای عالی بازرگانان قشم به عنوان نماینده فعالان اقتصادی در این جزیره می‌تواند تجار و کسبه مجتمع‌های تجاری و کسبه و بازاریان را برای عبور از مرحله رکود و ورود به مرحله شکوفایی از طریق مشارکت در طرح‌های سازمان منطقه آزاد تشویق و ترغیب کند.

 به گزارش ایسنا، جزیره قشم با داشتن حدود ۲۰ مرکز تجاری در شهرهای درگهان، قشم و بندر تاریخی لافت و دو بازار قدیمی یکی از مهمترین مراکز تامین کننده کالای مورد نیاز مردم ایران محسوب می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید