توقف تردد مسافر در اسکله های شهید ذاکری قشم و شهید حقانی بندرعباس | اتاق خبر
کد خبر: 301410
تاریخ انتشار: 20 آذر 1394 - 00:03
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: تردد شناورهای مسافربری در مسیرهای اسکله شهید ذاکری قشم، اسکله شهید حقانی بندرعباس و اسکله جزیره هرمز به دلیل شرایط نامناسب جوی متوقف شده است.

به گزارش اتاق خبر ،سیدباقر موسوی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: در حال حاضر امکان تردد مسافران به قشم فقط از طریق لندینگ کرافت در بنادر پهل بندرعباس و لافت قشم امکان پذیر است و مسافران می توانند در این مسیر خودرو خود را نیز به این جزیره منتقل کنند.
مدیر اداره بنادر و دریانوری قشم اضافه کرد: همچنین بنادر و اسکله های تفریحی هنگام، شیب دراز و کندالو نیز به دلیل تلاطم و مواج بودن دریا تعطیل است.
وی با بیان اینکه شماره تلفن 07635225536 سامانه اطلاع رسانی به مسافران در بندر شهید ذاکری قشم است، گفت: در زمان وقوع یا اطلاع از حوادث دریایی مردم می توانند با شماره تماس رایگان 1550 قابل استفاده توسط تمامی اپراتورهای مخابرات ایران و همچنین شماره تلفن 07633514032 الی 5 با مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان (MRCC) تماس بگیرند تا اقدام های لازم برای کمک رسانی به واحد یا فرد حادثه دیده شده صورت گیرد.
موسوی اضافه کرد: مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) نیز اقدام به پخش صوتی اطلاعیه های هواشناسی در 2 نوبت روزانه در ساعت های 9 صبح و پنج عصر در کانال 18 دریایی قابل دریافت در دستگاههای VHF دریایی می کند و در روزهای ناپایدار جوی پیش رو، دریانوردان می توانند اطلاعیه های روزانه را از این طریق نیز دریافت کنند.
 صبح دیروز نیز به دلیل مواج بودن خلیج فارس، تردد شناورهای مسافربری در مسیر اسکله شهید ذاکری قشم به اسکله شهید حقانی بندرعباس فقط از طریق شناورهای کلاس A (اغلب شناورهای بزرگ و سنگین) امکان پذیر بود.
از ساعت های اولیه بامداد دیروز /چهارشنبه/ وزش بادهای شمال شرقی در تنگه هرمز، به ویژه در بنادر مرکزی قشم و بندرعباس وزیدن گرفته و در این مناطق ناپایداری جوی و بادهای محلی موسوم به «نعشی» آغاز شده است.
سرعت این باد دیروز بین هشت تا 20 نات (حداکثر 24 نات) و ارتفاع موج ها بین یک تا سه پا (گاهی چهار پا) در نوسان بود و شدت این جریان تا ظهر دیروز ادامه داشت.
به گفته آیت حقانی رئیس اداره هواشناسی قشم، بر اساس نقشه های هواشناسی این وضعیت امروز و فردا نیز ادامه می یابد.

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید