دستگیری عامل قتل وحشتناک دختر جوان | اتاق خبر
کد خبر: 301659
تاریخ انتشار: 21 آذر 1394 - 17:14
عامل جنایت وحشتناکی که دختر جوانی را در جریان سرقت کیف دستی اش زیر چرخ های خودروی سواری پراید زیر گرفته بود، اعتراف کرد در زمان سرقت، شیشه مصرف کرده بوده و حال عادی نداشته است.

عامل جنایت وحشتناکی که دختر جوانی را در جریان سرقت کیف دستی اش زیر چرخ های خودروی سواری پراید زیر گرفته بود، اعتراف کرد در زمان سرقت، شیشه مصرف کرده بوده و حال عادی نداشته است.

 ساعت ۲۳:۳۰ ششم آبان ماه امسال وقوع یک فقره قتل در خیابان آیت‌الله کاشانی بعد از بلوار اباذر به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد که با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض به محل وقوع این قتل اعزام شدند.

با حضور مأموران در محل وقوع قتل و بررسی‌های اولیه، مشخص شد مقتول دختر جوانی است که از ناحیه سر دچار جراحت شده و بر اثر خونریزی‌های شدید جان خود را از دست داده است.

بعد از تشکیل پرونده قتل عمد و با اعلام خبر به بازپرس کشیک قتل؛ قاضی ایلخانی؛ بازپرس هشتم دادسرای جنایی تهران در محل وقوع قتل حاضر شد و طی تحقیقاتی که از شاهدان صحنه قتل صورت گرفت، مشخص شد مقتول با خودرو شخصی ۲۰۶ خود از پارکینگ محل سکونتش خارج و در حالیکه کیف دستی‌اش در صندلی عقب خودرو قرار داشته، به قصد صدا کردن مادر و خواهرش از ماشین پیاده شده است؛ در همین زمان جوانی حدود ۳۰ ساله اقدام به سرقت کیف دستی مقتول از صندلی عقب خودرو ۲۰۶ کرده و برای  فرار سوار یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی می‌شود.

اظهارات شاهدان ماجرا

بنابر اظهارات شاهدان عینی، این مرد بعد از ربودن کیف دختر جوان، قصد فرار با خودرو خود را داشته که دختر جوان به دنبال او دویده و از شیشه سمت راننده قصد بازپس‌گیری کیف خود را می‌کند؛ راننده در همین حین شروع به رانندگی می‌کند و دختر جوان را حدود ۴۰۰ متر به دنبال خودرو روی زمین می‌کشاند که در نهایت دست دختر از کیف و خودرو رها شده و روی زمین می‌افتد که بر اثر برخورد با زمین و جدول، از ناحیه سر دچار شکستگی متعدد شده و متأسفانه جان خود را از دست داد.

با مشخص شدن پلاک خودرو پراید از طریق برگه جریمه‌ای که از ماشین سارق روی زمین افتاده بود، مالک آن به نام روزبه شناسایی شد و با بررسی سوابق روزبه مشخص شد، وی به اتهام ارتکاب جرایم مختلف از جمله سرقت، آزار و اذیت جنسی، بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی مخفیگاه متهم در محدوده میدان انقلاب، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که متهم پس از ارتکاب جنایت، از محل سکونتش متواری شده است.

دستگیری متهم

چندی پیش طرح دستگیری سارقان حرفه‌ای از سوی پلیس آگاهی تهران به اجرا درآمد و طی آن ده‌ها سارق حرفه‌ای دستگیر شدند، در یکی از این عملیات‌ها، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی موفق به دستگیری گروهی از سارقان حرفه‌ای در زمینه کیف‌قاپی شدند و با تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که دستور دستگیری یکی از متهمان قتل توسط اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیستم جامع پلیس ثبت شده است.

با انتقال این متهم به اداره دهم مشخص شد که وی همان "روزبه "، متهم تحت تعقیب اداره دهم ویژه قتل است که پس از ارتکاب جنایت در خیابان آیت‌الله کاشانی از محل سکونتش متواری شده و طی این مدت در مخفیگاه‌های مجرمان و سارقین حرفه‌ای و سابقه‌دار بوده است .

جزییات روز حادثه

عامل این جنایت روز چهارشنبه با حضور در دادسرای جنایی تهران در مقابل بازپرس جنایی تهران لب به اعتراف گشود و درباره جزئیات این قتل به بازپرس گفت: زمانی‌ که کیف این دختر جوان را ربودم، سوار ماشینم شدم و به علت ترسی که از دستگیر شدن توسط مردم داشتم، پایم را روی پدال گاز فشار دادم، چند روز بعد از این اتفاق نیز با ماشینم تصادف کردم و خودرو را در یک پارکینگ عمومی گذاشتم.

همچنین متهم این جنایت مدعی شد که اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر از نوع شیشه دارد  او در جریان اعترافات اولیه مدعی شد زمان سرقت شیشه مصرف کرده لودم و اصلا حالت عادی  نداشتم

تحقیقات ادامه دارد

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، ضمن تشکر از همکاری بسیار خوب بازپرس پرونده و حضور شخص بازپرس در مراحل مختلف تحقیقات گفت  :با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و شناسایی دقیق از سوی تعدادی از شاهدان صحنه ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید