شیوه‌های جالب مردم باستان برای مقابله با تغییرات آب و هوایی | اتاق خبر
کد خبر: 301744
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 07:41
تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد مردم باستان نیز تغییرات آب‌و‌هوایی را تجربه کرده‌اند.
اتاق خبر - باستان‌شناسان در تحقیقات خود دریافتند، مردم فلوریدا در زمان باستان با تغییرات آب‌وهوایی آن زمان و بالا آمدن سطح آب دریا مقابله کرده‌اند.
 
محققان بررسی خود را بر روی منطقه Cedar Key انجام دادند؛ در این حفاری، «کن ساسامن»، باستان‌شناس دانشگاه فلوریدا متوجه مواردی شد که بسیار او را متعجب کرد. در این منطقه او 32 قبر را کشف کرد که اسکلت‌های داخل آن از جایی دیگر به این مکان منتقل شده بودند.
 
وی اظهار کرد: ساکنان اولیه فلوریدا به علت فرسایش منطقه مجبور به انتخاب‌های دشوار جهت نگهداری آن برای نسل آینده بوده‌اند که از جمله این انتخابهای دشوار، جابجایی مردگان به منطقه‌ای دیگر بوده است.
 
آنها برای حفاظت از مردگان خود در برابر تغییرات آب‌و‌هوایی، مردگان را از قبر خارج کرده و پس از شست‌وشوی دوباره، آنها را در مکانی دیگر دفن کرده‌اند. افراد این منطقه خود را با شرایط آب و هوایی آن دوران سازگار کرده بودند.
 
محققان افزودند: ساکنان فعلی فلوریدا باید از روش‌های گذشتگان خود برای آینده استفاده کنند.
 
افزایش سطح آب دریا تهدید بزرگی برای مردمان منطقه ساحل فلوریداست و مشکلات امروزی آن که شامل گرم شدن سطح اقیانوس‌ها و آب شدن تدریجی یخ‌هاست هم به آن اضافه شده است.
 
یکی از مهمترین فعالیت‌های مردم دوران باستان در برابر تغییرات آب‌وهوایی تغییر رژیم غذایی بوده است. کشف توده‌ای از پوسته صدف‌ها در منطقه Suwannee و پناهگاه حیات‌وحش حاکی از آن است که رژیم غذایی از صدف oysters به نوعی صدف دیگر به نام clams تغییر کرده است.
 
مردمان آن روزگار برای جلوگیری از خطرهای احتمالی افزایش آب دریا دست به هر کاری می‌زدند؛ از جمله ساختن تپه‌ها و حلقه‌هایی در اطراف روستاهای محل زندگی. آنها همچنین تغییرات آب دریا و این که چه مقدار پیش می‌رفته را مورد محاسبه و بررسی قرار می‌دادند، تا جان خود را از خطرهای احتمالی حفظ کنند.
 
به گفته محققان، نسل امروز می‌تواند از آموزش‌های آن دوران استفاده کند.
منبع: ایسنا
نظرات
ADS
ADS
پربازدید