هوای اصفهان همچنان ناسالم است | اتاق خبر
کد خبر: 302082
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 13:51
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط‌ زیست اصفهان:
رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط‌ زیست اصفهان گفت: باتوجه به اینکه روزگذشته میانگین شاخص ناسالم بودن هوای اصفهان روی ۱۵۸ بود امروز با چهار درجه افزایش به ۱۶۲ رسیده و همچنان برای عموم ناسالم است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط‌ زیست اصفهان گفت: باتوجه به اینکه روزگذشته میانگین شاخص ناسالم بودن هوای اصفهان روی ۱۵۸ بود امروز با چهار درجه افزایش به ۱۶۲ رسیده و همچنان برای عموم ناسالم است.

بابک صادقیان اظهار داشت: وضعيت کیفی هوای شهر اصفهان در شش ايستگاه مراقبت دائم بر حسب شاخص آلودگی هوا، وضعیت ناسالم هوای اصفهان را نشان می‌دهد.

وی بیان داشت: بیشترین وضعیت هشدار و ناسالم بودن هوای اصفهان در میدان احمدآباد و شهید خرازی با شاخص ناسالم بودن هوا روی A Q I ۱۶۴ است و پاک‌ترین نقطه هوای اصفهان میدان خواجو با شاخص ۱۵۹ است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان تصریح کرد: پس از میدان احمدآباد و اتوبان شهید خرازی که در ردیف ناسالم‌ترین نقاط شهر اصفهان ثبت شده است، میدان امام حسین، بلوار دانشگاه و خیابان رودکی به ترتیب با شاخص‌های ناسالم ۱۶۳، ۱۶۲ و ۱۶۱ به ترتیب قرار دارد.

وی اعلام کرد: در ماه آذر امروز سومین روز از هوای ناسالم را سپری می‌کنیم که نخستین روز در این ماه پنجم آذرماه بوده است و پس از آن روزگذشته و امروز جزو ناسالم‌ترین هوای اصفهان در این ماه ثبت شده است.

صادقیان با اظهار اینکه علاوه بر شهر اصفهان، وضعیت هوا در شش شهرستان استان نیز در وضعیت ناسالم برای عموم مردم قرار دارد، گفت: به ترتیب شهرستان‌های سجزی، خمینی‌شهر، مبارکه شاهین‌شهر، نجف‌آباد و کاشان جزو آلوده‌ترین شهرستان‌های استان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه درجه آلودگی هوای سجزی نسبت به روز گذشته دو درجه کاهش یافته است و روی ۱۶۵ رفته است، ادامه داد: میانگین ناسالم بودن و وضعیت هشدار بر اساس شاخص AQI بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان اظهار داشت: امروز علاوه بر گروه‌های حساس از جمله کودکان، افراد میانسال و مسن و بیماران قلبی و عروقی و غیره لازم است که حتی الامکان افراد عادی هم بنا به ضرورت به بیرون بیایند.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید