جایزه جهانی تهران برگزیدگان خود را شناخت | اتاق خبر
کد خبر: 302152
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 17:54
هشتمین دوره جشنواره جایزه جهانی تهران با معرفی برگزیدگان به پایان رسید.

هشتمین دوره جشنواره جایزه جهانی تهران با معرفی برگزیدگان به پایان رسید.

 هشتمین دوره جشنواره پژوهش و نوآوری (جایزه جهانی تهران) با معرفی 5 اثر برگزیده داخلی و 2 اثر برگزیده بخش بین‌الملل به کار خود خاتمه داد.

 فرهادی دبیر جشنواره، در اختتامیه این مراسم با اشاره به اهمیت نقش پژوهش در پروژه‌های شهری گفت: قطعا اگر بخواهیم تصمیمات‌مان منتج به نتیجه‌ای شود که در آن خسران وجود نداشته باشد، باید پژوهش را در تمامی پروژه‌ها در دستور کار قرار دهیم.

 وی افزود: هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری در 7 محور از جمله شهر و سبک زندگی، جامعه، فرهنگ و ارتباطات برگزار شد که در تمامی 7 محور این جشنواره، کارهای کالبدی و موضوعات اجتماعی مورد توجه جدی قرار گرفت.

 وی ادامه داد: ارتباط با جامعه بین‌الملل با هدف تبادل یافته‌های پژوهشی در جشنواره جایزه جهانی تهران از دیگر اهدافی است که به طور جدی مورد پیگیری قرار گرفته است. به طوری که در نظر داریم ضمن استفاده از یافته‌های پژوهشی سایر کشورها یافته‌های پژوهشی خود را نیز در اختیار آن‌ها قرار دهیم. همچنین تکریم پژوهشگران نیز از دیگر اهداف این جشنواره است چرا که معتقدیم تکریم پژوهشگران از عوامل مهمی برای پیشرفت در حوزه پژوهش است.

 فرهادی با اشاره به برگزاری جشنواره برترین‌های پژوهش و نوآوری در دانشگاه‌های برتر کشور گفت: از دوره گذشته برگزاری این جشنواره را در محیط‌های دانشگاهی آغاز کردیم. همچنین با همکاری 8 دانشگاه برتر کشور در این دوره 9 پنل تخصصی در موضوعات مختلف مدیریت شهری با همکاری 45 نفر از اساتید بنام کشور برگزار شد که در طول دو روز از برگزاری این جشنواره بیش از 1500 نفر از پژوهشگران، دانشجویان و کارشناسان، از این پنل‌ها بهره برده‌اند.

 وی با اشاره به ارسال 6 هزار و 460 اثر به دبیرخانه هشتمین دوره این جشنواره گفت: در این دوره 553 طرح تحقیقاتی، 994 کتاب، 4 هزار و 376 مقاله و 208 پایان‌نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در جشنواره شرکت کرده‌اند.

 وی تاکید کرد: بخش پروپوزال‌ها و مقالات از جمله نوآوری‌های هشتمین دوره جشنواره برترین‌های پژوهش و نوآوری بوده که در کل نسبت به سال گذشته ارسال آثار نزدیک به 2 برابر افزایش داشته است. بیشترین آثار نیز در حوزه خدمات شهری و محیط زیست به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

 وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت کارشناسان مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و اساتید دانشگاه‌های برتر در حوزه داوری آثار گفت: تمامی آثار ارسال شده در سه مرحله داوری شدند.

 وی افزود: در این دوره تقریبا تمام کلانشهرهای کشور به صورت فعال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند. به طور معمول در این جشنواره در بخش ملی 5 اثر برگزیده خواهد شد و در بخش بین‌الملل سه اثر که در هشتمین دوره با توجه به اینکه تنها دو اثر در بخش بین‌المل حائز مقام برگزیده توسط داوران شدند، تنها همین دو اثر از کشور فرانسه و آمریکا به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد.

 در اختتامیه این جشنواره پیام دبیرکل متروپلیس خطاب به هشتمین دوره جشنواره برترین‌های پژوهش و نوآوری قرائت شد.

منبع: ایسنا

منبع: ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید