بارش برف مدارس شماری از شهرستانهای کردستان را تعطیل کرد | اتاق خبر
کد خبر: 302251
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 08:29
روز سه شنبه؛
موج جدید بارش برف و همچنین کاهش دمای هوا در حالی از صبح امروز دوشنبه آغاز شده است که بر اساس اعلام آموزش و پرورش کردستان روز سه شنبه بخش زیادی از مدارس سطح استان تعطیل است.

موج جدید بارش برف و همچنین کاهش دمای هوا در حالی از صبح امروز دوشنبه آغاز شده است که بر اساس اعلام آموزش و پرورش کردستان روز سه شنبه بخش زیادی از مدارس سطح استان تعطیل است.

دومین بارش شدید برف پاییزی در استان کردستان از صبح امروز دوشنبه آغاز شد و میزان بارش به حدی بود که بعد از گذشته چند دقیقه فضای شهرها سفیدپوش شد.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان کردستان، بارش ها کل استان را فراگرفته است و حتی در بعضی از شهرهای استان نیز میزان بارش به حدود ۱۵ تا ۲۵ سانتیمتر رسیده است.

بعد از لغو پرواز فرودگاه سنندج در روز دوشنبه، اداره کل آموزش و پرورش کردستان از تعطیلی مدارس شماری از شهرستانهای این استان طی روز سه شنبه و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر خبر داد.

در همین راستا رئیس روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش کردستانبا تعطیلی مدارس شماری از شهرستانهای استان طی روز سه شنبه به دلیل بارش برف، سرمای هوا و همچنین لغزندگی جاده ها خبر داد.

علیرضا منتشلو ادامه داد: بر اساس تصمیم اتخاذ شده از سوی آموزش و پرورش استان و گزارش های رسیده از شهرستانهای استان، تمامی مدارس شهرستان های سقز، دیواندره، قروه، دهگلان و مناطق زیویه و سریش آباد فردا سه شنبه در نوبت صبح تعطیل است.

وی به تعطیلی بخش دیگری از مدارس استان کردستان در روز سه شنبه اشاره کرد و افزد: همچنین فردا سه شنبه مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه سطح شهر و تمام مدارس روستایی شهرستان بیجار در نوبت صبح تعطیل است.

رییس روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش کردستان گفت: مدارس ابتدایی شهرستان های سنندج و بانه نیز فردا سه شنبه در نوبت صبح در سطح شهر و روستا تعطیل است.

در همین حال و بر اساس اعلام پلیس راه کردستان، تردد در جاده های استان به دلیل بارش و همچنین کولاک به کندی صورت می گیرد و به همین دلیل رانندگان وسائل نقلیه باید در این زمینه احتیاط لازم را داشته باشند.

بر اساس اعلام پلیس راه کردستان هم اکنون در برخی از مسیرهای بین شهری این استان، راه ها یخبندان است که تردد با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

گزارش اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد که بر اثر بارش برف در شبانه روز گذشته و تا صبح امروز ارتفاع برف در زرینه ۳۵ سانتیمتر رسیده است.

در همین حال مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی کردستان از فعالیت راهداران برای برف روبی در سطح جاده های این استان از صبح امروز تاکنون خبر داد و گفت: این روند همچنان ادامه دارد.

هم اکنون نیز بارش برف به صورت پراکنده و البته مستمر در استان کردستان ادامه دارد و حتی تردد در بعضی از مسیرهای درون شهری در سنندج نیز با مشکل مواجه شده است.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید