لاریجانی خواستار رسیدگی فوری به حادثه نیجریه شد | اتاق خبر
کد خبر: 302419
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 01:05
در نامه ای به همتای نیجریه ای؛
رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه ای به همتای نیجریه ای خود ضمن محکوم کردن حادثه دلخراش حمله به جمعی از مسلمانان و شیعیان این کشور خواستار رسیدگی فوری به این حادثه و جلوگیری از تکرار برادرکشی و اختلاف میان مسلمانان شد.

به گزارش اتاق خبر از خانه ملت، متن پیام علی لاریجانی به یاکوبو دوگارا رئیس مجلس نمایندگان نیجریه بدین شرح است:
جناب آقای یاکوبو دوگارا
رئیس محترم مجلس نمایندگان نیجریه
حادثه دلخراش حمله به جمعی از مسلمانان و شیعیان کشور برادر و مسلمان نیجریه که باعث کشته و مجروح شدن تعدادی از آنان شد، باعث تاسف و تاثر عمیق گردید.
این واقعه دردناک با هدف ایجاد تفرقه و اختلاف بین پیروان مذاهب اسلامی و توطئه ای حساب شده است که نتیجه ای جز خدمت به منافع نامشروع رژیم صهیونیستی نخواهد داشت.
اینجانب ضمن محکوم نمودن این حمله وحشتناک و نیز ایذا ء شیخ ابراهیم زکازکی دبیرکل جامعه اسلامی نیجریه، انجام مساعی جمیله از سوی جنابعالی برای رسیدگی فوری به این حادثه و جلوگیری از تکرار برادرکشی که به تعمیق ریشه های اختلاف در میان مسلمانان می انجامد و نیز آزادی و مداوای شیخ زکزاکی و مجازات عاملان این جنایات را خواستارم.
در پایان ضمن ابراز همدردی با خانواده های کشته شدگان این حادثه، برای مجروحان، شفای عاجل از خداوند متعال مسئلت می نمایم.
حمله نیروهای ارتش نیجریه به منزل شخصی شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» در ایالت «کادونا» و به شهادت رساندن دهها تن بامداد روز یکشنبه انجام گرفت.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید