واکنش تعاونگران به مفاد برنامه ششم | اتاق خبر
کد خبر: 302483
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 14:05
رئیس اتاق تعاون ایران با انتقاد از مغفول ماندن بخش تعاون در برنامه ششم توسعه، گفت: سند توسعه تعاون به زودی در دولت تصویب می‌شود.

رئیس اتاق تعاون ایران با انتقاد از مغفول ماندن بخش تعاون در برنامه ششم توسعه، گفت: سند توسعه تعاون به زودی در دولت تصویب می‌شود.

 بهمن عبدالهی با بیان اینکه تعاونگران بدون انتفاع مالی به نظام متعهد هستند بر لزوم مقررات زدایی در بخش تعاون تاکید کرد و گفت: احکام دائمی برنامه ها که دولت لایحه آن را به مجلس داده، برای این بخش موفقیت هایی را در پی خواهد داشت.

رئیس اتاق تعاون ایران اظهارداشت: موضوع هیات مقررات زدایی به عنوان یکی از موضوعات حائز اهمیت مورد تاکید اشت و باید از نظرات روسای اتحادیه ها در این زمینه استفاده کنیم. آنچه باعث شده ما در کنار روسای اتحادیه ها جمع شویم، این است که نسبت به نظام و کشور احساس تعهد می کنیم و اگر کوتاهی کنیم به این کشور و نظام خیانت کرده ایم، بنابراین هدف انتفاع مالی برای افرادی که در این بخش فعالند وجود ندارد بلکه همه برای این بخش انجام وظیفه می کنیم.

عبدالهی در خصوص احکام دائمی برنامه ها که دولت لایحه آن را به مجلس داده است، افزود: این احکام در بَر دارنده نکات مهمی به نفع بخش تعاون است و احکامی که به عنوان احکام دائمی استخراج شده موفقیت هایی را برای تعاون خواهد داشت.

وی درباره برنامه ششم توسعه و برنامه بودجه سال بعد اظهارداشت: با وجود اینکه نمایندگان بخش تعاون در شوراهای ۳۱ گانه برنامه ششم توسعه حضور داشتند، اما بخش تعاون در برنامه ششم مغفول مانده است.

رئیس اتاق تعاون ایران با تاکید بر اینکه موضوعات مربوط به تعاون که در جلسات با دولتی ها مطرح می شود، در دولت و مجلس پیگیری شود، اعلام کرد: قصد داریم از فراکسیون تعاون مجلس برای بررسی موضوعات مرتبط با بخش تعاون در برنامه ششم، در اتاق تعاون دعوت کنیم.

عبدالهی با بیان اینکه برنامه سند توسعه تعاون در دولت به زودی تصویب می شود، تاکید کرد: این برنامه می تواند موفقیت ها و نتایج خوبی برای بخش تعاون در پی داشته باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید