لکسس CT200H کم صدا ترین، راحت ترین و کم مصرف ترین خودرو + عکس | اتاق خبر
کد خبر: 302883
تاریخ انتشار: 26 آذر 1394 - 13:52
خودرو های لکسس از بدو تولد به بی صدایی و آرامش بسیار زیاد معروف بودند اما در بین تولیدات لکسس مدل CT200H از سایر محصولات این برند بی صداتر می باشد. واقعا چه چیز باعث عملکرد برجسته این خودرو در آزمایش تست صدا می شود؟

به منظور آزمایش لکسس CT200H ،  این خودرو در اتاق آزمایشی که با محیط عادی شبیه سازی شده بود قرار گرفت و با ثابت کردن چرخ های این خودرو به تعیین کمیت سر و صدای موتور الکتریکی و بنزینی (به صورت جداگانه) این خودرو پرداخته شد، سپس با به حرکت درآوردن چرخ ها مجدد این کار را تکرار شد. زمانی که خودرو با نیروی الکتریکی در حال حرکت بود، صدای برخاسته از موتور برق این خودرو همانند صدای زمزمه کردن آن هم به صورت بسیار آهسته بود. با افزایش سرعت و تغییر موتور از برق به نوع بنزینی آن باز هم صدای افزایش یافته به ندرت قابل شنیدن بود.

از زمان راه اندازی و تولید LS400 در سال ۱۹۸۹ هسته ی اصلی خودروهای لوکس با این موتور در لکسس ایجاد شد. طرح های آیرودینامیکی در این خودروها به خوبی ادامه یافت و هدف تولید خودرو با حداقل آلودگی صوتی اجرا گردید.

درحالی که دسته ای از علاقمندان به خودرو به دنبال صدای خودروهای با تیپ اسپرت نظیر آنچه که قرار است درLFA و RC F ایجاد شود هستند، دسته ای دیگر به دنبال خودروهای عاری از هرگونه سر و صدا هستند که البته هیچ پیشنهادی بهتر از خودروهای لکسس هایبریدی به آن ها نیست.

بر اساس آزمایش های مختلف انجام شده خودروهای هایبریدی لکسس به عنوان بی سر و صداترین خودروها به رسمیت شناخته شده اند که در میان این ها خودرو CT200h موفق به اخذ جایزه معتبر  QMانگلستان مبنی بر کمک به کاهش آلودگی صوتی جامعه شده است.

در انجام آزمایش و تست صدا، در داخل کابین این خودرو میکروفن بسیار تقویت شده قرارداده شد به علاوه در این آزمایش گوش آموزش دیده یکی از مهندسین هم قرار داشت که پس از انجام این آزمایش مجموعاً به این نتیجه رسیدیم که این خودرو حتی پس از روشن شدن موتور بنزین هیچ صدایی را به داخل کابین منتقل نمی کند. به همین منظور خودرو CT200h بی صدا ترین خودرو شناخته شده است.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید