رکود، مهمترین عامل بازدارنده رونق کسب و کار | اتاق خبر
کد خبر: 302884
تاریخ انتشار: 26 آذر 1394 - 12:50
عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد:
محمود ضرابی مهمترین عامل بازدارنده بهبود فضای کسب و کار را پدیده رکود دانسته و اذعان کرد: این بحران در کشور تا حدی شدید و عمیق است که ریشه بسیاری از معضلات اقتصادی به آن بر می گردد و باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

اتاق خبر: عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان مهمترین عامل بازدارنده بهبود فضای کسب و کار را پدیده رکود دانسته و اذعان کرد: این بحران در کشور تا حدی شدید و عمیق است که ریشه بسیاری از معضلات اقتصادی به آن بر می گردد و باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

محمود ضرابی در گفت و گو با اتاق خبر به عوامل بازدارنده رونق فضای کسب و کار که از پدیده رکود ناشی می شود؛ اشاره کرده و گفت: کاهش قدرت خرید مردم، پایین بودن سرمایه در گردش، اختلال در سیستم بانکی، بالا بودن قیمت و تعرفه مواد اولیه، هزینه های گزاف حمل و نقل و افزایش قیمت دلار و یورو از جمله این عوامل هستند.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق زنجان سیاست های اعمالی دولت یازدهم برای خروج از رکود را ناکارآمد می داند و معتقد است: در حال حاضر شرایط نه تنها بهتر نشده بلکه بیشتر به سمت سراشیبی حرکت کرده ایم. لازم است دولت یارانه هایی را برای بخش تولید در نظر بگیرد.

ضرابی در خصوص سیاستهای دولت برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های بخش خصوصی گفت: نه تنها از این ظرفیت استفاده نشده بلکه می توان گفت تنها 40 درصد توان بخش خصوصی به کار گرفته می شود. سیاست تقویت بخش خصوصی را باید با جدیت دنبال کرد. تا زمانی که بخش های مولد اقتصادی به بخش خصوصی واگذار نشود، مشکلات هم حل نخواهد شد.

وی در خصوص تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت اظهار کرد: در حال حاضر در این وزارتخانه همکاری و هماهنگی خوبی وجود دارد و عمدتا در اتخاذ تصمیمات یکصدا عمل می کنند. تفکیک مجدد دو وزارتخانه هزینه های اضافی را به جامعه تحمیل خواهد کرد و پراکندگی و کاغذبازی های اداری بیشتر می شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید