کارگران کوره پزخانه ها به سن بازنشستگی نمی رسند | اتاق خبر
کد خبر: 303115
تاریخ انتشار: 28 آذر 1394 - 16:06
یک فعال صنفی خبر داد:
یک فعال صنفی کارگران کوره پزخانه در تهران معتقد است با وجود مذاکرات انجام شده کارفرمایان کوره پزخانه‌ها همچنان از ارسال لیست بیمه طفره می روند.

اتاق خبر: یک فعال صنفی کارگران کوره پزخانه در تهران معتقد است با وجود مذاکرات انجام شده کارفرمایان کوره پزخانه‌ها همچنان از ارسال لیست بیمه طفره می روند.

بنابراین گزارش، «پیروز چراغی»، عضو هیات رئیسه انجمن صنفی کوره پزخانه‌های یافت آباد در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی گفت: اکثر کارفرماها از ارسال لیست بیمه کارگران کوره پزخانه ها طفره می روند.

وی افزود: در سالهای گذشته، در این زمینه مذاکرات متعددی میان انجمن های صنفی کارگران کوره پزخانه ها و نمایندگان کارفرمایان صورت گرفته است که متاسفانه بی نتیجه مانده است.

وی ادامه داد: در این زمینه باید نهادهای اجرایی و قانونگزار  وارد عمل شوند  و توسط اهرم های فشار قانونی،  کارفرمایان را ملزم به رعایت موازین مندرج در قانون کار کنند.  

این فعال صنفی گفت: متاسفانه اکثر کارگران این بخش، با وجود سابقه طولانی کار در کوره ها، هرگز  به سن بازنشستگی نمی رسند.

چراغی فقدان قرارداد قانونی را  یکی از مشکلات کارگران این بخش عنوان کرد و گفت: کارگران کوره پزخانه ها در اکثر موارد قرارداد ندارند و اگر هم قرارداد داشته باشند،  این قرارداد سفید امضا و  فاقد بندهای قانونی است و در آن کارگر هیچ حقوقی ندارد.

وی افزود: واضح است که با  وجود این قراردادها، کارگران نمیتوانند حق بیمه و بازنشستگی مطالبه کنند.

وی با اشاره به فصلی بودن 90 درصد کارگران کوره پزخانه ها گفت: یک مساله مهم دیگر این است که کارگران کوره ها معمولا فصلی یا کوچی هستند و تنها بهار و تابستان برای کار به مناطق کوره پزخانه ها می آیند و در هر سال حداقل چندین ماه بیکار هستند.

منبع: ایلنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید