نوین سازی نظام توزیع | اتاق خبر
کد خبر: 303403
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 14:11
عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران در گفت و گو با اتاق خبر تاکید کرد
عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف بر نوین سازی نظام توزیع و اصلاح قوانین کسب و کار تاکید کرد.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف بر نوین سازی نظام توزیع و اصلاح قوانین کسب و کار تاکید کرد.

سعید ممبینی در گفت و گو با اتاق خبر با یادآوری جمعیت 25 میلیونی اصناف عنوان کرد: جمعیت بالای این قشر از جامعه نشان دهنده آن است که باید به خواسته های آن ها رسیدگی کرد و دولت به جای ارائه تسهیلات و وام برای بهبود شرایط کسب و کار در تسهیل قوانین اقدامی صورت دهد.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهای جلوگیری از این رویداد ها تشکیل واحد صنفی منطبق با  نیاز جامعه است در حال حاضر میزان واحد های صنفی در سطح شهر بیش از نیاز حقیقی جامعه بیشتر است بنابراین شرایط برای بهبود تجارت مهیا نیست.

ممبینی در پاسخ به این پرسش که برای ایجاد رقابت در بین اصناف چه اقداماتی باید صورت داد، گفت: در حال حاضر به دلیل وجود فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ شاهد ایجاد فضای رقابتی هستیم اما به دلیل سطح دانش فعالان صنفی این قشر هنوز نتوانسته است از این فضای رقابتی در جهت بهبود شرایط استفاده کند.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران در ادامه افزود: تنها را ایجاد رقابت استفاده از امکانات روز و نوین سازی اصناف است بنابراین اصناف باید قبل از هر اقدامی به فکر ارتقاء سطح خود باشند البته در نهایت تمام این مسائل به سود مصرف کننده خواهد بود.

وی با اشاره به سهم اندک اصناف در صادرات گفت: باید اصلاحاتی در وضعیت فعلی صادرات ایجاد کرد و تسهیلاتی هم چون پشتیبانی از کالا و خدمات پس از فروش برای آن در نظر گرفت تا مصرف کننده های بیشتری را به خود جذب کند. 

رئیس اتاق اصناف اهواز در خصوص نقش اصناف در مجلس مطرح کرد: اصناف همیشه در انتخابات جزء اقشار فعال بوده است و  نهایت تلاش خود را می کنند تا در آن سهمی داشته باشند و شخصی از جامعه خود را در مجلس حمایت کنند و به آن رأی دهند.

ممبینی در خصوص اجلاس سران اصناف و دستآوردهای اینگونه نشست ها عنوان کرد: نظام صنفی کشور قانونی را وضع کرده است  که به موجب آن اتاق اصناف ایران این اجلاس ها را شکل داد اما به دلیل گستردگی مشکلات، نبود سازمان دهی مناسب و چارچوب مشخص،این نشست ها  تا به امروز دستاوردی نداشته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید