کتیبه‌های قلابی در قزوین کشف شد | اتاق خبر
کد خبر: 303411
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 16:17
فرمانده انتظامی شهرستان البرز، از کشف کتیبه‌های قلابی و دستگیری دو قاچاقچی در قزوین خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان البرز، از کشف کتیبه‌های قلابی و دستگیری دو قاچاقچی در قزوین خبر داد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان قزوین، ولی رسولی‌راد در این باره اظهار کرد: دو قاچاقچی که قصد داشتند کتیبه قلابی را به عنوان اصل به فروش برسانند، از سوی پلیس شهرستان البرز شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه دو نفر قصد فروش اشیای عتیقه قلابی را در این شهرستان دارند، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان البرز اضافه کرد: تیم تخصصی کلانتری ۱۱ الوند ضمن انجام اقدامات اطلاعاتی طی یک قرار صوری در حالی که آن‌ها با یک دستگاه خودروی پژو پارس در حال تردد در سطح شهر الوند بوده و قصد فروش اشیا عتیقه را داشتند، در عملیاتی ضربتی شناسایی و خودرو را توقیف کردند.

رسولی‌راد تصریح کرد: در بازرسی از خودروی سواری پژو پارس، هفت کتیبه تاریخی کشف و دو نفر قاچاقچی ۲۸ ساله و ۵۲ ساله در این زمینه دستگیر شدند.

این مسئول انتظامی یادآور شد: با بررسی‌های به عمل آمده از سوی کارشناسان میراث فرهنگی مشخص شد این محموله کشف شده، کتیبه‌های قلابی هستند که ارزش تاریخی ندارند و به صورت ماهرانه‌ای شبیه اقلام زیر خاکی در آمده و در بدل‌اندازی مورد استفاده افراد سوءاستفاده‌گر قرار می‌گیرد.

فرمانده انتظامی شهرستان البرز خاطرنشان کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شدند.

دستگیری ۲ سارق با ۹ فقره سرقت در قزوین

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین، از کشف ۹ فقره انواع سرقت با دستگیری دو سارق در شهرستان قزوین خبر داد.

رضا اکبری در این باره اظهار کرد: در پی دستگیری یک سارق قطعات خودرو در هنگام سرقت از سوی مأموران کلانتری ۱۴ مینودر، سارق در بازجویی تخصصی مأموران به سه فقره سرقت قطعات خودرو اعتراف که پس از تشکیل پرونده به مراجع معرفی شد.

وی ادامه داد: همچنین مأموران انتظامی کلانتری ۱۳ باهنر شهر قزوین یک سارق را دستگیر که سارق در بازجویی تخصصی به ۶ فقره انواع سرقت خرد اعتراف که پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین از شهروندان درخواست کرد تا خودروهای خود را به سیستم ایمنی تجهیز کرده و از نگهداری اشیا و اموال قیمتی، وجه نقد در خودروها خودداری کنند و هر گونه تردد مشکوک در اطراف خودروها را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید