دانشگاه آزاد سومین دانشگاه پرجمعیت جهان است | اتاق خبر
کد خبر: 303431
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 20:05
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه سومین دانشگاه پرجمیت در جهان است، گفت: دانشگاه آزاد دارای 20 میلیون مترمربع فضای سرپوشیده است و 23 هزار واحد این دانشگاه در کشور با یکدیگر رقابت می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، حمید میرزاده عصر امروز در یادواره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن اظهار کرد: نشانه روزی شهدا، عزت است و آنها این عزت را به جمهوری اسلامی ایران انتقال داده‌اند و باعث پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف بین‌المللی شده‌اند.

وی افزود: مطمئناً اگر شهدا نبودند، پرچم پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران برافراشته نگه داشته نمی‌شد، اما امروز با دلاوری‌های شهدای والامقام این نظام با اقتدار پابرجاست؛ انقلاب و این همه افتخارآفرینی را مدیون خون شهدا و دلاورمردانی هستیم که شبانه‌روز برای پیشرفت جامعه تلاش کرده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای گفت: با همت دانش‌مردان هسته‌ای امروز به موفقیت‌های هسته‌ای در جهان رسیده‌ایم؛ اکنون با بسته شدن پرونده پی.ام.دی در جهان عزت دیگری را به خود اختصاص داده‌‌ایم.

میرزاده تصریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی، 74 درصد از دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور مشغول به تحصیل هستند که افتخار بزرگی برای دانشگاه آزاد محسوب می‌شوند و خدمات مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین دانشجویانی زیرنظر کمیته امداد و بهزیستی در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند که خدمات خوب این دانشگاه به خصوص در بحث شهریه‌ها را دریافت می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی سومین دانشگاه جهان از لحاظ جمعیت دانشجویی بوده و افتخار این دانشگاه مردمی بودن آن است؛ سرمایه این دانشگاه از خانواده‌های فرهیخته و بخشی از شهریه‌هاست و این امر کمک بسیار بزرگی را به دولت می‌کند.

میرزاده افزود: اکثر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دارای مساحت بزرگ و جامعی هستند و در حال حاضر، 12 میلیون مترمربع فضای سرپوشیده و 8 میلیون فضای آزاد در اختیار این دانشگاه قرار دارد؛ دانشگاه آزاد اسلامی با 23 هزار واحد دانشگاهی کشور در حال رقابت است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید